1 Milyar Dolarlık Fon, İnsan Yaşamını Uzatmak için Blockchain Projeleri Arıyor 

1 Milyar Dolarlık Fon, İnsan Yaşamını Uzatmak için Blockchain Projeleri Arıyor 

Kripto Analiz
Eylül 30, 2021 tarafından Merteren Alkis
95
blockchain-projeleri

1 Milyar Dolarlık Fon, İnsan Yaşamını Uzatmak için Blockchain Projeleri Arıyor 

Uzun Ömür Bilim Vakfı, kripto para bağışlarını kabul edip sağlıklı insan ömrünü ilerletmek için  blockchain teknolojisinden faydalanıyor. 

Bilim adamları sürekli olarak insan ömrünü uzatmanın yollarını arıyorlar ve blockchain bu yollardan biri olabilir. Biyoteknoloji kurucuları, klinisyenler ve önde gelen uzun ömürlü araştırma kurumlarından oluşan bir konsorsiyum tarafından kurulan bir İsviçre kuruluşu olan Uzun Ömür Bilim Vakfı, 120 yıllık bir insan ömrü elde etmek için teknoloji tabanlı yollar bulmak için önümüzdeki 10 yılda 1 milyar dolardan fazla harcamayı hedefliyor. Vakıf, alanın dört kritik alanında, yani terapötikler, kişiselleştirilmiş tıp, yapay zeka (AI) ve tahmine dayalı teşhisler olmak üzere yeni ufuklar bulmak için blok zinciri ve diğer yeni nesil teknolojileri kullanan araştırma, kurum ve projeleri finanse etmeyi amaçlıyor. 

Kripto para birimleriyle de bağış yapabilen vakfın katkıda bulunanları, hangi projelerin fon alacağına karar vermede oy kullanma hakkına sahip olacaklar. Vizyon sahibi bir kurul, potansiyel adayları blockchain projeleri “teknik sağlamlıkları ve insan ömrü üzerindeki potansiyel etkileri”  açısından önceden seçecek ve değerlendirecektir. 

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X