12 Yaşındaki Çocuk 5 Milyon Dolarlık NFT Koleksiyonu Geliştirdi

12 Yaşındaki Çocuk 5 Milyon Dolarlık NFT Koleksiyonu Geliştirdi

Kripto Para Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Merteren Alkis
45
nft-koleksiyonu-non-fungible-heroes

12 yaşındaki girişimci bir çocuk, piyasaya sürülmesinden sonraki ilk üç haftada 5 milyon dolar kazanmayı başaran, değiştirilemez bir token (NFT) sanat koleksiyonu geliştirilmesine yardımcı oldu.

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, Londra’dan 12 yaşındaki bir kodlayıcı olan Benyamin Ahmed, yaz boyunca 8.888 çizgi roman tarzı kahramanın yer aldığı bir NFT koleksiyonu olan Non-Fungible Heroes’u oluşturmak için Boring Bananas Co.’nun arkasındaki geliştiricilerle ortak oldu.

Ahmed, daha önce kendisine iki ayda 400 bin dolara yakın bir netlik kazandıran Weird Whales NFT projesinin lansmanından sonra ün kazanmıştı.

Eylül ayında piyasaya sürülen Non-Fungible Heroes, tüm koleksiyonunu sadece 12 dakikada sattı ve 1 Ekim itibariyle 5 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı.

Ahmed CNBC’ye şunları söyledi:

Çılgın bir adrenalin patlamasıydı. Halkın görmesine izin verene kadar ürününüzün ne kadar popüler olduğunu asla bilemezsiniz. 

Ahmed, geliştirici olarak ve proje için teknik destek üzerinde çalışarak projenin web uygulaması ve akıllı sözleşmenin kodlanmasına yardımcı oldu.

Ahmed devam etti:

En başından beri NFH ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyorum… Weird Whales topluluğu bana neyin işe yarayıp neyin yaramadığı konusunda çok şey öğretti ve ben de orada yaşadığım deneyimleri yanımda getirdim.

Ahmed toplam kazancını açıklamadı, ancak NFT koleksiyonunun ilk satışlarının bir yüzdesini aldığını söyledi. Ayrıca, NFT’leri nakit yakalama olarak kullanmanın ötesinde geliştirmeye olan ilgisini de açıkladı.

12 yaşındaki kodlayıcı, NFT endüstrisinin “tüm medya ve eğlence endüstrisini bozma” potansiyeline sahip bir şey inşa ettiğini iddia etti. Ayrıca Ahmed, Non-Fungible Heroes ile nihai hedefinin onu “yakınınızdaki bir tiyatroya yapmak” için ilk NFT’ye dönüştürmek olduğunu söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X