14 Çinli Bitcoin Dolandırıcısı Yakalandı

14 Çinli Bitcoin Dolandırıcısı Yakalandı

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 21, 2020 tarafından koindeks
40
14-cinli-bitcoin-dolandiricisi-yakalandi

Singapur yakınlarında bulunan İsnakandar Puteri ‘de 14 çinli bitcoin dolandırıcısı btc (bitcoin) sahtekarlığından gözaltına alındı

Yatırım İşinde iyi olan birçok kişinin yerine geçerek ve WeChat ve QQ vasıtası ile sohbet ortamları yaratarak Çin’de yatırım yapmak isteyen birçok kişiyi asıl amaçlarını yerine getirmek için kullandılar.

Malezya’da yer alan polis, Singapur civarındaki İskandar Puteri’deki Horizon Hills de yer alan bir konutta sanal para olan Bitcoin Hırsızlığına dahil olduğu için Çin uyruklu 14 suçluyu tutukladı.

Polis 14 Çinliyi Yakaladı

Yetkili komutan yardımcısı olan Dzulkhairi Mukhtar 60 gün süren takip olayından sonra 18.04.2020 Günü saat 14.15 te gözaltının yapıldığını söyledi.

Ertesi gün (pazar günü) İskandar Puteri polis teşkilatına gelen basın mensuplarına verdiği röportajda; Şüphelilerin 20-30 yaşlarında olduğunu bunlar arasında 3 kişinin seyahat belgesinin bulunmadığını söyledi. Dzılkhairi, suçluların işinde iyi olan yatırımcıların yerine geçerek yatırım yapmak isteyenleri kandırdığını söyledi.

Dolandırıcılardan biri usta bir yatırımcı olarak diğerleri ise her bir yatırımcı için WeChat ve QQ chat uygulamalarında grup konuşmaları oluşturmadan önce girişimci olarak kendini tanıtıyor. Çete son 2 aydır iş başındaydı. Polis toplam kaç kişinin dolandırıldığının araştırıldığını söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X