15.5 Milyon Dolarlık İnanılmaz Bitcoin Transferi

15.5 Milyon Dolarlık İnanılmaz Bitcoin Transferi

Bitcoin Haberleri
Kasım 9, 2020 tarafından Bülent Keçeci
18
15.5 Milyon Dolarlık İnanılmaz Bitcoin Transferi

Oldukça uzun süredir uykuda olan bir cüzdanda yer alan 15,5 milyon değerinde bir Bitcoin inanılmaz bir şekilde harekete geçti ve herkesi şaşırttı. Satoshi döneminden beri bulunan Bitcoin, dünkü transferi yapılana dek 2010 yılından beri el değmemiş bir şekilde durmaktaydı. Bitcoin her blokta 1000 BTC olmak üzere 20 adet blok şeklinde oluşuyordu.

Bitcoin’i Kimin Taşıdığı Belirsiz

Herkesi şaşırtan 15.5 milyon dolarlık Bitcoin transferi kim tarafından yapıldı sorusu belirsizliğini koruyor. Ancak satoshi dönemindeki coinler çoğunluklu çok az bir para birimi değerinde iken 2010 yılında elden çıkarıldı. Satoshi dönemi yani Bitcoin’in anonim yaratıcısı olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun hala kripto dünyasında iletişim halinde olduğu süreçte ortaya çıkan paraları ifade eder.

Öte yandan anonim Bitcoin yaratıcısı hakkında 2010 yılından beri en ufak bir haber dahi alınamamıştır. Dün itibarıyla taşınan Bitcoin miktarının sahibi coinleri şu an itibarıyla satacak olsaydı elde edeceği kazanç inanılmaz seviyelerde olacaktı. Zira 2010 yılında 1 BTC 0,10 dolar seviyesi civarındaydı. Şuan ise aynı kripto para birimi 15.342.56 dolar seviyelerine çıkmış durumda.

Satoshi Dönemi Bitcoin’i Yeniden Yükselişte

Uzun bir süredir hareketini durdurmuş olan Bitcoin’ler bu yıl oldukça hareketli bir süreç geçiriyor. Bir önceki ay da 11,4 milyon dolarlık bitcoin taşınma işlemi yapılmıştı. Bu bitcoinler 2010 yılından beri boşta olarak gözüken bir cüzdanda yer alıyordu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X