20’den Fazla Çinli Kripto Şirketi Yasaklar Yüzünden Ülkeden Ayrılıyor

20’den Fazla Çinli Kripto Şirketi Yasaklar Yüzünden Ülkeden Ayrılıyor

Bitcoin Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Merteren Alkis
60
cin-nft

20’den fazla Çin dijital varlıkla ilgili işletme, ülke herhangi bir Bitcoin ve kripto paraya karşı düşmanca duruşunu sürdürürken faaliyetlerini durduracaklarını ve yerel piyasadan çekileceklerini açıkladı.

Çin Kripto Yasağının Etkisi

Çin’in kripto para endüstrisine yönelik olumsuz duruşu yıllardır biliniyor ve yerel yetkililer yatırımcılara bunu sık sık hatırlatma eğiliminde. Eylül ayının sonunda, ülkenin merkez bankası , Çin sınırları içinde dijital varlıkların ticaretinin ve madenciliğinin yasaklandığını belirten bir belge yayınladı . Ayrıca insanların bu tür borsalarla işlem yapmasını yasakladı.

Kısa bir süre sonra, kripto ile ilgili birçok şirket kapanmaya başladı. Çin Menkul Dergisi göre, bu şireket sayısı 20.

Bu tür organizasyonlardan bahsetmişken, yoğunlaştırılmış yasağın ana ticaret merkezi Huobi’nin Çin’den gelen yeni kullanıcı kayıtlarını askıya almasına neden olduğunu belirtmekte fayda var

Çin baskısı Sparkpool’a da ulaştı . Geçen hafta açıklanan en büyük ikinci ETH madencilik havuzu, Çin Anakarasındaki yeni kullanıcılara erişimi durdurduğunu ve 30 Eylül itibariyle tüm hizmetlerini bıraktığını duyurdu.

Bitcoin Çin Yasaklarından Sonra Güçleniyor

En kalabalık ülkenin hükümeti, sınırları içindeki tüm olası kripto para birimi operasyonlarını durdurma çabalarını arttırmış olsa da, bitcoin nihayetinde saldırılara direndi. Aslında, bu satırları yazarken, varlığın fiyatı, Çin Halk Bankası’nın son yasağından bu yana yaklaşık %25’lik bir artış olan 54.500 dolar civarında bulunuyor.

Ünlü muhbir Edward Snowden geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili düşüncelerini de paylaştı . 

Ona göre, Çin kısıtlamaları aslında Bitcoin’i daha da güçlendirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X