5 Adımda Bitcoin Alma

5 Adımda Bitcoin Alma

Bitcoin Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
22
bitcoin-alma

Popülaritesi çok yüksek olan Bitcoin “BTC “şeklinde kısaltılarak kullanılan bir dijital ödeme sistemidir. Diğer adı Kripto para veya sanal parada denir. 2009 yılında piyasaya tanıtılmıştır. Peki, 5 Adımda Bitcoin Alma işlemleri nelerdir?

Bitcoin Hesabı Alma

Bitcoin hesabı sahibi olmak istiyorsanız öncelikle Btc ağında bir cüzdan sahibi olmanız gerekir. 5 adımda bitcoin alma işlemi için çok araştırma yapmanıza gerek yoktur. Sistem sağlayıcıları bu konuda kolay ulaşabileceğiniz bilgiler vermektedir.

  • Sanal para borsasına üye olmanız gerekmektedir. Bitcoin alım satım sapan çok şirket vardır bunlardan birini seçip dijital borsa platformuna üye olup btc hesabı açmanız gerekmektedir.
  • Açmış olduğunuz hesap artık sizin bitcoin cüzdan hesabınızdır. Hesabınız oluştuktan sonra bitcoin hesabınızda alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz borsa ağı üzerinden btc hesabınıza ulaşabilir ve banka da yaptığınız işlemler gibi yönlendirmeleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.
  • Hesabınıza Bitcoin alma işlemi yapmak için btc cüzdanınıza bankadan göndermiş olduğunuz para olmalıdır. Birçok banka sistemi btc hesaplarına para gönderme işlemi yapmaktadır. Hesabınızda bulunan parayı bitcoine çevirmek için hesabınız da bitcoin al sekmesine gidip satın almak için istediğiniz btc miktarını ve btc kur fiyatını yazdıktan sonra bitcoin al tuşuna basarak bitcoin alabilirsiniz. Sonrasında satın aldığınız bitcoin adedini bitcoin ile ödeme kabul eden alışveriş sitelerine veya farklı bir bitcoin cüzdan hesabına göndererek ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Hesabınızdaki bitcoini satmak Türk lirasına çevirmek isterseniz yine satmak istediğiniz bitcoin adedini ve kurunu yazdıktan sonra bitcoin sat tuşuna basarak bitcoin satış işlem talebi girmiş olursunuz. Bitcoin hesabınızda oluşan paranızı TL’ye çevirdikten sonra paranızı kendi adınıza hesabınız bulunan bankaya aktarabilirsiniz. Sistem tüm bu işlemleri kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Nereden Btc Alınır?

Sanal para alım satım borsası veya kripto para alımı, bitcoin alım satım borsası şeklinde araştırmalar yapıldığında bitcoin alabileceğiniz şirketleri inceleyebilirsiniz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X