5 Yıldır Hareketsiz Duruyordu 1 Milyar Dolarlık Hareket Gözlendi

5 Yıldır Hareketsiz Duruyordu 1 Milyar Dolarlık Hareket Gözlendi

Bitcoin Haberleri
Kasım 6, 2020 tarafından Bülent Keçeci
13
5 Yıldır Hareketsiz Duruyordu 1 Milyar Dolarlık Hareket Gözlendi

Btc miktarı bakımından en büyük 4. Bitcoin cüzdanı olarak bilinen ve henüz saklandığı iddia edilen o Bitcoin cüzdanından yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin’in başka bir cüzdana taşındığı öğrenildi.

69 Bin 369 Bitcoin Transferi

Açıklanan son verilere göre TSİ 00.36 da bir transfer gerçekleştirildi ve yaklaşık bir milyar dolar değerindeki Bitcoin başka bir hesaba aktarıldı. Bu değerin tam olarak 69 bin 369 Bitcoin olduğu açıklandı. Gönderimin yapılabilmesi için cüzdandan 12 dolar işlem ücreti kesildi.

Aslında gönderim yapan cüzdanın 2015 yılının Nisan ayından beri hareketsiz bir şekilde durduğu biliniyordu. 23 Nisan 2015 tarihinde son Bitcoin çıkışı gözlemlenen hesabın o gün için 23 bin dolar değerinde 101 Bitcoin yine farklı bir hesaba gönderilmişti.

Cüzdanın Dosyası Elden Ele Dolaşıyordu

Cüzdana ait dosyanın Eylül ayında bilgisayar korsanları tarafından bazı sitelerde satışa çıktığı biliniyordu. Şifresinin kırılması için büyük uğraşlar verilen bu dosya 3 yıldan uzun bir süredir ilanlarda yer alıyordu. O dönemler cüzdan dosyasının başkaları tarafından çalınması ile ilgili değerlendirmede bulunan Siber istihbarat şirketinin teknoloji sorumlusu olarak görev yapan Alon Gal, bitcoin cüzdanlarının şifresini kırmanın siber suç olduğunu belirtmişti.

Ancak bu cüzdanların güçlü parolalarla korunduğunu ve hackerların kıramayacağını açıklamıştı. Ama yine de şifreleri kırılamayan bu dosyaların GPU gücüne sahip bilgisayar kullanan başka kişilere satıbilme ihtimalini de söylemişti. Hareketsiz olan bu cüzdan için de aynı durumun geçerli olduğu biliniyordu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X