ABD Başkanı Kripto Hakkında Daha Fazla Bilgi İstiyor

ABD Başkanı Kripto Hakkında Daha Fazla Bilgi İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Ömer Dursun
58
abd-baskani-kripto

ABD Başkanı kriptoya sıcak bakıyor. Mevcut ABD başkanlık yönetiminden kripto düzenlemeleri hakkında giderek daha fazla yorum görüyoruz, ancak SEC başkanının bazı açıklamalarına rağmen, genel yaklaşım acil eylemden ziyade “bekle ve öğren” gibi görünüyor.

Biden yönetimi, federal kurumları endüstri için kurallar önermeye yönlendirecek bir taslak yürütme emrinin dolaştığı söylentileriyle kripto düzenlemeleri için hazırlanmaya devam ediyor.

ABD Başkanı kriptoya sıcak bakıyor

Biden’ın yürütme emri, yönetim tarafından düzenleyici çevrelerde finansal istikrar için ortaya çıkan bir tehdit olarak görülen bir kripto endüstrisini dizginlemek için şimdiye kadarki en geniş çaba olacak.

Söylentiye göre Başkan Joe Biden, federal kurumları kripto sektörünü incelemeye ve onu düzenlemek için öneriler geliştirmeye yönlendirecek bir icra emri yayınlayabilir.

ABD yönetimi kriptonun nasıl çalıştığı ve mevcut düzenlemelere nasıl uyabileceği veya endüstrinin hangi yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği görünüyor.

Yönetimin kriptoyu hemen yasaklamak ve hatta sıkı bir şekilde düzenlemek yerine bekle ve gör yaklaşımı benimsemesi açık görünüyor. İkinci detay ise Beyaz Saray’ın bu koordinasyon çabasının bir parçası olarak bir “kripto şefi” atamayı düşünüyor olması.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X