ABD Hazine Bakanı, Gerçekleşmemiş Kripto Kazançlarını Vergilendirmek İstiyor

ABD Hazine Bakanı, Gerçekleşmemiş Kripto Kazançlarını Vergilendirmek İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
34
abd-hazine-bakani-kripto-para-vergi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, gerçekleşmemiş kripto para ve ya hisse senedi kazançlarını hedefe alacak yeni bir vergi önerisini açıkladı.24 Ekim’de CNN’de yayınlanan “Birliğin Durumu” hakkında konuşan Bakan Yellen , zenginleri hedefe alacak yeni vergileri araştırdıklarını belirtti.

Ancak, tekliflerin bir kısmı gerçekleşmemiş sermaye kazançlarına uygulanabileceği bir vergi içeriyordu. Bu, kripto para birimi veya hisse senedi sahiplerinin varlıkları satmadan önce artışlarından kazanacağı paranın vergilendirilebileceği anlamına geliyor. Bu aynı zamanda, mülk fiyatlarındaki değer artışının, mülk satılmadan önce bile vergilendirilebileceği anlamına da gelebilir.

Varlıklı bireylerin, farkına varılıncaya kadar genellikle vergiden kaçtığını ve bunun varlıklarını hedef alma yolunda olacağını da sözlerine ekledi. Yeni önerilen verginin tüm likit varlık sahiplerine mi yoksa yalnızca belirli bir eşiği aşanlara mı uygulanacağı açık değildi.

ABD, Kripto Para Zenginlerine Vergi Getirecek

Yeni vergi, mevcut fiyatlarla sadece birkaç Bitcoin tutanları bile ağır şekilde etkileyebilir.

Açık sözlü kripto eleştirmeni Bay Whale şu yorumu yaptı :

Janet Yellen’ın gerçekleşmemiş bir sermaye kazancı vergisini düşünmesi bile, içinde bulunduğumuz korkunç ekonomik krizi mükemmel bir şekilde gösteriyor. Onlar pervasız harcama çılgınlıklarını finanse etmek için para toplamak için tüm yatırımcı duyarlılığını yok etmeye hazırlar.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X