ABD Borsası Kriptoyu Engelliyor mu? İşte Açıklama

ABD Borsası Kriptoyu Engelliyor mu? İşte Açıklama

Kripto Para Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Ömer Dursun
75
abd-kriptoyu-engelliyor-mu

ABD kriptoyu engelliyor mu? ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto firmalarıyla birden fazla tartışma yaşadı, ancak ABD’nin dijital coinleri yasaklama konusunda Çin’i takip etmeyeceğini söylüyor.

Gensler Salı günü yaptığı açıklamada, hükümetin odak noktasının endüstrinin yatırımcı ve tüketiciyi koruma kurallarına, kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine ve vergi yasalarına uymasını sağlamaya odaklandığını söyledi.

ABD kriptoyu engelliyor iddiası

Gensler verdiği demeçte, “Yaklaşımımız Çin’e göre gerçekten oldukça farklı” dedi. Ancak herhangi bir yasağın muhtemelen Kongre tarafından yasalaştırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Çin geçen ay kripto ticaretine karşı kapsamlı bir ültimatom yayınladı ve tüm işlemlerin limit dışı olduğunu ve token madenciliğini kökten çıkarmak için agresif bir şekilde hareket edeceğini söyledi. Duyuru, sanal para birimleri hakkında aylarca artan Çin uyarılarının ardından geldi.

Gensler’in sözleri, 30 Eylül’deki bir kongre oturumu sırasında kripto para birimlerini engellemeye “niyetinin” olmadığını söyleyen Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın sözlerini de doğrular nitelikte.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X