ABD Senato Adayı: ABD Hükümeti, Bitcoin Almalı! 

ABD Senato Adayı: ABD Hükümeti, Bitcoin Almalı! 

Bitcoin Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
90
abd-senato-adayi-abd-bitcoin-almali

ABD Senato Adayı: ABD Hükümeti, Bitcoin Almalı! 

 Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, arasındaki ticaret savaşı yıllardır sürdürüldüğü dile getirilmiştir. Söylemeye gerek yok, dijital para birimleri yakında bu ticaret savaşının bir parçası haline gelecek. 

Ancak bu arada, Dijital Yuan ve Dijital Doların daha geniş sürümlerinden önce, her ikisinin de kripto para birimlerini nasıl ele aldığına bakmakta fayda var. Çin’in kripto üzerindeki son baskısının ardından, bu konu geç saatlerde daha da önem kazandı. 

Thiel Capital’in COO’su Blake Masters kısa süre önce bir fırsatı vurgulamak için Twitter’a gitti . Şu anda ABD Senatosu’na aday olan Masters, şunları iddia etti: 

“Çin geçen hafta kripto para birimini yasakladı. Tam tersini yapalım. ABD hükümeti, stratejik bir Bitcoin rezervi satın almalı”

Bununla birlikte, hepsi bu kadar değildi, aday aynı zamanda kampanyasının Bitcoin  bağışlarını da kabul edeceğini de duyurdu. Bu arada, emekli GOP Senatörü Pat Toomey de benzer duyguları paylaştı. Tweet’inde Çin’in kripto üzerindeki “otoriter baskısını” Devletler için “büyük bir fırsat” olarak nitelendirdi. 

Söylemeye gerek yok, Masters’ın tweetine verilen yanıt olumluydu. Örneğin, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan , şunları söyledi : 

“Oldukça müthiş! ABD hükümetinin stratejik bir Bitcoin satın almasını öneren ilk senatör adayı.” 

Bahsedilen gelişmelerin zamanlaması ilginçtir .Özellikle Bitcoin madencileri Çin dışına göç ettiğinde, Kuzey Amerika gibi daha dost canlısı yerlerde güvenli bir yer buluyor. 

Aslında, American Mining kurucu ortağı Marty Bent’e göre , Çinli madencilik devi Bitmain ,üretim operasyonlarını Çin’den diğer ülkelere taşıması, en büyük kripto para birimi için iyi haber demektir. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X