ABD Senatörü Cynthia Lummis Bitcoin Aldı

ABD Senatörü Cynthia Lummis Bitcoin Aldı

Bitcoin Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
69
abd-senatoru-bitcoin

Bitcoin endüstrisine gelen kurumlarla bir yükseliş işareti olmasına rağmen , ABD  Kongresi tarafından kabul ve benimseme tamamen farklı bir mücadele konusudur. Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis her zaman Bitcoin’in sesli bir destekçisi olsa da, şimdilik sadece 50.001-100.000 dolar değerindeki BTC alımı yaptığını açıkladı.

Wyoming Senatörü Perşembe günü portföyüne yapılan en son eklemeyi 16 Ağustos 2021 tarihli dosyaladı. Ancak bu, Kongre üyelerinin bireysel hisse senetlerinin, tahvillerin ve emtiaların alım ve satımını ifşa etmelerini gerektiren Hukuk Yasasını ihlal ediyordu.

Bu bir “dosyalama hatası” olarak bildirilmiş olsa da, bu sorun artık cezasız olarak çözüldü.

Senatör tarafından yapılan önceki Bitcoin açıklamaları benzer sorunlarla gölgelendi. Nisan ayında Senato’ya sunularn yıllık mali açıklama formunda Bitcoin’i dahil etmeyen senatör daha sonra, Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının 100.000 ila 250.000 dolar arasında olduğunu ortaya çıkaran bir güncelleme yaptı.

ABD Senatörü Lummis, ilk Bitcoin alımını, Bitcoin fiyatının 330 $  olduğu 2013 yılında yaptı. CNBC’ye göre, bu yılın Haziran ayı sonunda 5 Bitcoin ‘e sahip olan senatör Lummis sıkı bir Bitcoin destekleyicisi olmaya devam ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X