ABD Senatörü Stabilcoin Hakkında Endişeli

ABD Senatörü Stabilcoin Hakkında Endişeli

Kripto Para Haberleri
Ekim 3, 2021 tarafından Merteren Alkis
72
abd-senatoru-stabilcoin

Kripto yanlısı senatör Lummis, stabilcoin hakkında endişelerini dile getirdi. Stabilcoinlerin nakit destekli olması ve bankalar tarafından verilmesi gerektiğini söylüyor. Cynthia Lummis stabilcoinler konusunda dikkatli davranıyor. Kısa süre önce, nakit olarak geri alınmaları ve düzenli olarak denetlenmeleri gerektiğini söyledi.

Uygun Stabilcoin Rezervlerinin Sağlanması

Senatör , bu Çarşamba günü Senato katında yaptığı bir konuşmada fikrini dile getirdi . Konuşma, Federal Rezerv’in konuyla ilgili raporundan önce Lummis’in CBDC’ler ve stablecoin’ler hakkındaki genel görüşlerini çevreledi.

Lummis, sabit paraların insanlar ve işletmeler arasında sabit dolarlara göre daha hızlı ödemeler sağladığını kabul etti. Finansal katılımı ve yeni pazar fırsatlarını teşvik ettiklerini söylüyor. Bununla birlikte, ekonomiye “yeni riskler” sunduklarını ve çoğunlukla güvenilir desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Stablecoin’ler %100 nakit ve nakit benzerleri ile desteklenmeli ve bu düzenli olarak denetlenmelidir. Bazı stablecoin ‘lerin her zaman şeffaf bir şekilde uygun varlıklar tarafından tam olarak denetlenmediğinden endişeleniyorum.

Lummis ayrıca stablecoin’lerin “kara para aklama ve yaptırım yasalarına uyması” gerektiğini söyledi. Çözüm olarak, kripto para birimlerinin yalnızca “mevduat kurumları, para piyasası fonları veya benzeri araçlar” tarafından verilmesi gerekebileceğini öne sürdü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X