ABD Senatosu Adayı Bitcoin Milyoneri Çıktı!

ABD Senatosu Adayı Bitcoin Milyoneri Çıktı!

Bitcoin Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
39
abd-senato-adayi-bitcoin

ABD Arizona eyaletinin 2022 Senatosu yarışındaki en iyi Cumhuriyetçi adaylardan biri olan Blake Masters, yakın tarihli bir dosyaya göre 1 milyon doların üzerinde Bitcoin ‘e sahip .

Masters, geçtiğimiz günlerde ABD hükümetinin stratejik rezerv varlık olarak Bitcoin ve kripto para satın almasını  önerdi.

34 yaşındaki teknoloji yöneticisinin Bitcoin dışında portföyünde Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Zcash  dahil olmak üzere çok sayıda altcoin bulunduruyor.

Bunun yanında, fiziksel altın ve gümüşe de portföyünde yer veriyor.

Masters, potansiyel çıkar çatışmalarını önlemek için Amerikalı milletvekillerinin bireysel hisse senedi ticaretini yasaklamasına desteğini dile getirdi:

Ya kamuya açık olmayan bilgilerle işlem yaptığınız için yolsuzluktur ya da yolsuzluk görüntüsü verirsiniz.   

 ABD ‘nin Bitcoin dostu politikacıları

7 Ekim’de Senatör Cynthia Lummis 100.000 dolarlık yeni bir Bitcoin alımını açıkladı. Wyoming’in eski devlet saymanı, Amerikan milletvekilleri arasında en sesli kripto para birimi savunucularından biriydi. Yakın zamanda Demokrat Parti’den ayrılan ve Forward Party PAC’ı başlatan eski başkan adayı Andrew Yang , yakın tarihli bir tweet’te kendisini Bitcoin’in “büyük bir savunucusu” olarak tanımladı:

Genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük savunucusu ve enflasyonu yönetmek yerine işler daha verimli hale geldikçe fiat paraların olması gerektiği gibi düşmesine izin vermek istiyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X