ABD’deki Olumlu Gelişmeler Sonrası Bitcoin Yükselişe Geçti

ABD’deki Olumlu Gelişmeler Sonrası Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin Haberleri
Mayıs 5, 2020 tarafından koindeks
12
abdde-yasanan-olumlu-gelismeler-sonrasi-bitcoin-yukselise-gecti

Kripto para birimle inin liderlerinden olan Bitcoin, yükselişlerine hız kesmeden devam ediyor. Nisan ayının sonunda yükseliş elde etse de Mayıs ayında yeniden düşüşe geçti. Fakat ABD borsalarının açılmasıyla birlikte BTC yeniden yükselişe geçti. Bitcoin yükselişe geçti haberi sonrasında kripto para meraklıkları bu konuyu dikkate aldı. Koronovirüs en çok Bitcoin piyasasına yaradı.

Ticaret Savaşları Başlıyor

ABD’nin ortaya atmış olduğu iddiayla ABD ve Çin’in arası gerildi. Korona virüs salgınının Çin’in laboratuvar ortamında üretildiğini düşünmesi, büyük bir ticaret savaşını başlatacak gibi görünüyor.

ABD’nin bu düşüncesi Çin ile ticari ilişkisine zarar verebilir. Yine aynı şekilde 2019 yılında ABD ve Çin’in arası gerilmişti. Bu da lider kripto para birimini yükselişe geçirdi. Yaşanan bu sorunla birlikte Bitcoin, ciddi bir yükseliş elde etti. Bu olayın yeniden yaşanması yine akıllara aynı soruyu getirdi. ABD ve Çin’in arasındaki gerilim ticatet savaşlarına neden olabilir mi? Son dakikalarda yapmış olduğu yükselişle Bitcoin, yükselişine devam edeceğe benziyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X