Alibaba, Kripto Madencilik Cihazlarının Satışını Yasaklıyor 

Alibaba, Kripto Madencilik Cihazlarının Satışını Yasaklıyor 

Kripto Para Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
61
alibaba-kripto-madencilik-cihazlarinin-satisini-yasakliyor

Alibaba, Kripto Madencilik Cihazlarının Satışını Yasaklıyor  

Alibaba’nın resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre şirket, dijital varlıkların  ve kripto paraların kullanımını düzenleyen yasaları  değerlendirdi ve kripto para madenciliği cihazlarının satışını yasaklamaya ve kripo para birimlerinin tamamen yasaklanmasına karar verdi . Şirket, herhangi bir şekilde kripto para madenciliği yapmak veya elde etmek için kullanılan donanım veya yazılımın satışını tamamen yasaklayacak. Alibaba, ürünlerin yanı sıra dijital varlık endüstrisi ile ilgili kılavuzları veya öğretici kitapları satmayı bırakacak. 

Alibaba, Yasalara Uymayanlara Yaptırım Uygulayacak 

Duyuru 27 Eylül 2021’de yayınlanırken, ancak 8 Ekim’den sonra yürürlüğe girecek. Platformdaki tüm üyeler yasalara uymalı ve bahsi geçen ürünleri listelemeyi bırakmalıdır. Şirket, ülkedeki politika ve kanun değişikliklerini takip edeceğini ve buna göre kararını değiştirebileceğini belirtti. 

Alibaba, kafa karıştırıcı ürün bilgileri yayınlayarak, sahte promosyon malzemeleri kullanarak veya uygun olmayan kategoriler veya alt kategoriler altına yerleştirerek güncellenen kuralları aşmaya çalışan kişilere ağır yaptırımlar uygulayacağını açıkladı. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X