Altın Savunucusu: “BTC Çökecek.”

Altın Savunucusu: “BTC Çökecek.”

Bitcoin Haberleri
Mayıs 6, 2020 tarafından koindeks
7
altin-savunucusu-btc-cokecek

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, diğer adıyla altın savunucusu, bu seferde bitcoin eleştirmenliğini üstlendi. Son yaptığı açıklamalarda bitcoin piyasasının çökeceğini altını çizerek belirtti. Sosyal medya hesabı olan Twitter’ı, bitcoin hakkında açıklamalar yapmak için kullandığını açıklayan Peter, yakında bitcoin piyasasının çökeceğini de belirtti. Altın Savunucusu Peter Schiff sözlerinde gerçeği yansıtmasa da, fiyatla ilgili yaptığı açıklamalarda haklılık payı olabilir.

Fiyat Düşüşü

Bu günlere kadar google üzerinde yapılan bitcoin halving aramalarının, 2016 yılında yapılan aramalardan dört kat fazla olduğu görülmektedir. Diğer yandan yarılanma ile birlikte gerçekleşecek olan arzların yarıya inmesi, hem kripto paraya hem de topluluğa ilgi duyanların göz bebeği konumunda. Peter Schiff ise bu arz azalmasının takipçilerinden biri olduğunu söylüyor.

Öte yandan Peter Schiff, yatırımcıların genellikle uzun vadeli işlere yöneldiğini, bu sebeple bitcoin piyasasının başarısız olacağını ifade ediyor. Ayrıca Peter Schiff, fiyatları yükseltmek için herhangi bir talep işleminin olmadığına sözleri arasında yer veriyor. Yatırımcılar ise yükselme olanağının düşük olduğunu düşünüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X