AMC Tiyatro Zinciri Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir

AMC Tiyatro Zinciri Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir

Kripto Para Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Merteren Alkis
72
amc-kripto-para

Geçtiğimiz yıl kripto paraları destekleyen AMC Entertainment Holdings Inc., kendi kripto para birimini çıkararak daha da ileri gidebilir.

Leawood merkezli şirketin CEO’su Adam Aron, CNBC’de şirketin kripto para birimi söz konusu olduğunda “hiperaktif” hale geldiğini söyledi ve bu projeyi birkaç dev tiyatro zincirinin üzerinde çalışmakta olduğunu da sözlerine ekledi.

Böyle bir hareket, dünyanın en büyük tiyatro operatörü olan AMC’yi hem kripto para biriminin kurtarıcısı hem de ihraççı yapacak.

Bu yılın başlarında Aron, AMC’nin yıl sonuna kadar sinemaseverlerin Bitcoin kullanarak bilet ve satın almasına izin vereceğini duyurmuştu. Daha sonra şirketin Dogecoin’e ek olarak Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul etmeyi beklediğini tweetledi.

Kripto Para Yatırımcıları AMC Hisselerininin Fiyatını Uçurdu

Meme token sahipleri, AMC Şirketinin son hikayesindeki kahramanları oldu. Benzinga’ya göre, büyük ölçüde meme token yatırımcılarından gelen talep sayesinde, bu yıl %1828 oranında artış sağladı.

Bu küçük perakende yatırımcılar muhtemelen pandeminin ortasında AMC’yi iflastan kurtardı. Hisse senetlerine olan ilgileri fiyatı artırmaya yardımcı oldu ve AMC’nin borcunu azaltmasına ve sinemaların uzun süre kapanmasına ve Hollywood’dan gelen içeriğin kıtlığına dayanabilmesi için sermaye artırmasına izin verdi.

Mart 2020’de hisse başına 2.27$’a düştükten sonra, AMC’nin hissesi Haziran 2021’de 62.55$’a yükseldi ve Perşembe günü 39.24$’dan kapandı. Şirketin piyasa değeri 20.14 milyar dolar seviyesinde ve mayıs ayında ilk kez 10 milyar doları aştı. Meme coin yatırımcıların talebinden önce, AMC’nin piyasa değeri Haziran 2017’den bu yana 3 milyar doları aşmamıştı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X