American Express CEO’su Kriptoyu Küçümsedi!

American Express CEO’su Kriptoyu Küçümsedi!

Kripto Para Haberleri
Ekim 23, 2021 tarafından Ömer Dursun
58
american-express-ceo-kripto

American Express CEO’su kripto dünyası için ne dedi? Stephen Squeri, Cuma günü şirketin üçüncü çeyrek kazanç çağrısına göre, geleneksel kredi kartı ödemelerinin kripto para birimlerinin büyümesine karşılık sabit kalacağını tahmin etti.

Squeri, kriptodan farklı olarak, geleneksel kredi kartlarının müşterilere ödüller, hizmet, masraflara itiraz etme yeteneği ve kredi genişletme yeteneği sunduğunu söyledi.

American Express CEO’su kripto hakkında ne dedi?

Squeri, şu anda kripto para birimini bir varlık sınıfı olarak daha fazla gördüğünü ve müşterilerin “hisse satın almak” için American Express kullanmadığını ve kripto satın almaya odaklanmadıklarını da ekledi.

Squeri, dijital para birimleri için bir rol gördüğünü ancak sınır ötesi ödemeleri “çok daha sorunsuz” hale getirebileceklerini de sözlerine ekledi.

bitcoin-yeniden-dususe-gectiSqueri, kartın NBA Top Shot gibi dijital koleksiyonları satın almak için kullanılmasına atıfta bulunarak, şu anda American Express’in uzaydaki en büyük rolünün NFT ve stablecoin evrenlerinde olduğunu söyledi.

American Express hisseleri, büyük ölçüde Y kuşağı ve Z kuşağı kart sahipleri tarafından desteklenen, beklenenden çok daha iyi bir üçüncü çeyreğin ardından Cuma günü gün içi rekor kırdı.

Kart veren kuruluş, Y kuşağı ve Gen kart sahiplerinin harcamalarının, 2019’un üçüncü çeyreğine kıyasla %38 arttığını söyledi. American Express, çeyrekte 2,6 milyon yeni kart üyesi aldığını söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X