Amerika’da Nakit Para Desteği ile Kripto Para Yatırımı

Amerika’da Nakit Para Desteği ile Kripto Para Yatırımı

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
21
amerikada-nakit-para-destegi-ile-kripto-para-yatirimi

Amerika’da Hükümet tarafından verilen nakit para desteği son zamanlarda amacı dışında kullanıldığı tespit edildi. Nakit desteği kapsamında alınan 1.200 dolar yardım, Amerika vatandaşları tarafından kripto para alımında kullanıldığı öğrenildi. Amerika Birleşik Devleti merkezli olan kripto borsasında CEO olan Brian Armstrong, verilere göre ekonomik kalkınma parası ile alınan kripto para grafiğini çıkardı.

Kripto Yatırımı Dört Kat Arttı

Covid-19 kapsamında verilen ekonomik destek paketine ilişkin paranın, son dönemlerde kripto para piyasasına aktarıldığı ve bu artışın son dönemlerde 4 kat gibi ciddi bir rakama ulaştığı kaydedildi. Hane halkından yetişkin her bireye 1.200 dolar, çocuk için ise 500 dolar yardım yapılıyor. Dünya borsalarını olumlu yönde etkileyen paket ile 2.2 trilyon teşvik yapıldı.

Amerikan vatandaşlarına verilen yardımlar ile piyasa hareketlendi ve bu birçok sektörü olumlu anlamda etkiledi. Bu hareket elbette gününü evlerde karantinada geçiren Amerikan vatandaşını da daha fazla kazanç ve kar sağlamak adına kripto para borsasına yönlendirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X