Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak Bitcoin Açıklaması

Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak Bitcoin Açıklaması

Kripto Para Haberleri
Ekim 31, 2021 tarafından Merteren Alkis
77
steve-wozniak-bitcoin

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin teknolojisinin “matematiksel saflığı” temsil ettiğini düşünüyor.

Efsanevi teknoloji yenilikçisi Wozniak, Yahoo! ile yaptığı yeni bir röportajda şunları söylüyor: ABD dolarının sabitlenmediğini bir varlığa yatırım yapın, çünkü hükümet daha fazla para basabilir ve borçlanmaya devam edebilir ama Bitcoin dolaşımını değiştiremez.

Bitcoin bir şirket tarafından yönetilmiyor. Bu sadece matematiksel olarak saf ve doğanın her zaman insanlardan üstün olduğuna inanıyorum.

Apple’ın kurucu ortağı, kripto sektörünün “çok fazla vaadi” ve iş uygulamalarını ve toplumun diğer unsurlarını, hatta seçimleri değiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Ancak, hükümetlerin kriptonun çok güçlü olmasına izin vereceğinden şüphe duyuyor.

Steve Wozniak :

Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi insanların kriptonun iş anlaşmalarımızın kalbi olması gerektiği hakkında konuşmasını seviyorum. Sorun şu ki, hükümet bunun kendi kontrollerinden çıkmasına asla izin vermeyecek. Her şeyin kripto ile yapıldığı bir noktaya geldiyse ve gözlem ve vergilendirme için hükümetlerden geçmediyse, hükümetler buna izin vermezdi.

Steve Wozniak ayrıca Bitcoin ve kripto sektörünün anonimliğini biraz rahatsız edici bulduğunu söylüyor.

“Kriptoda biraz anonimlik var ve bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum… Bence hayatta yaptığınız her şey ayağa kalkıp ‘Eh, bu işlemi yapan benim’ diyebilmeniz gerekir. Ve kripto paralar ile , kimin ne yaptığını takip etmek zor. Yine de mümkün.”

Wozniak kısa süre önce, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi aracılığıyla herkesin yeşil teknolojideki yeniliklere katılmasına ve bu yenilikleri finanse etmesine izin veren ilk merkezi olmayan ve sınırsız platform olmayı hedefleyen Malta merkezli bir blok zinciri şirketi olan Efforce’u kurdu. Şirketin yerel jetonu WOZX’dir .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X