Arjantin Hükümeti, Bitfarms Madencilik Çiftliği’nden Şikayetçi

Arjantin Hükümeti, Bitfarms Madencilik Çiftliği’nden Şikayetçi

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
81
Arjantin-Bitfarms-madencilik-Ciftlik-

Bitfarms tarafından Arjantin’de kurulan mega bitcoin madencilik çiftliği , Arjantin milletvekillerinin endişeleri arttırıyor. Ulusal bir milletvekili olan Martín Berhongaray, geçtiğimiz günlerde hükümeti, Bilim, Teknoloji ve Yenilik, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlıkları ve ülke ekonomisinden temsilciler aracılığıyla tesisin kurulumuyla ilgili bilgileri açıklamaya zorlamak için bir karar sundu.

Bitfarms Mega Çiftliği Milletvekilleri Tarafından Baskı Altında

Merkezi Kanada’da bulunan bir maden devi olan Bitfarms’ın Arjantin’de inşa ettiği iddialı proje şimdiden popülerleşmeye başladı. Ulusal bir milletvekili olan Martín Berhongaray, hükümete bu anlaşmanın nasıl tasarlandığını ve şirketin anlaşmayla bağlantılı Bilim, Teknoloji ve Yenilik, Çevre ve Çevre Bakanlıkları gibi farklı devlet kurumlarının gözetimini geçip geçmediğini açıklamak için bir yasa teklifi sundu.

Kanun teklifi aşağıdakilerle ilgili açıklamayı gerektirmektedir:

Enerji, çevre ve ekonomik konularda yetkin alanlar, Kanadalı Bitfarms şirketi tarafından 8 yıllığına Toptan Elektrik Piyasası Acentesi (MEM) aracılığıyla elektrik temini için duyurulan anlaşmayı tescil etti.

Madencilik çiftliği 55.000 madencilik makinesine ev sahipliği yapacak ve Bitfarms’ın özel bir enerji şirketi ile kilovat saat başına 2,2 sent oranında 210 megavat (MW) altyapı kapasitesi almak için bir sözleşme yaptığı bildiriliyor .

Bitfarms Madencilik Çiftliği, Arjantin’den Memnun

Teklif, gücü sağlayacak enerji tesisi ve bu anlaşmanın gelecekte sürdürülebilirliği hakkında bilgi edinmeye yönelik görünüyor. İnşaatı yapan şirketin adı PROA olarak belirlenmiş olsa da, yakın zamanda yapılan bir PR’da sadece kırsal bir alanda yer alacağı ortaya çıktığından, elektrik şirketi ve tesisin yeri halk için hala bir sır durumunda.

Bitfarms’ın Arjantin’e genişlemesinin nedeni bir sır değil. Bölge, ülkenin belirli bölgelerinde uygun fiyatlı enerji fırsatları sunuyor ve bu, giderek daha fazla şirketin bölgeyi olası bir genişleme hedefi olarak görmesini sağlıyor. Bitfarms başkanı Geoffrey Morphy şu sonuca vardı:

Uzun yıllar boyunca bize sunulan oldukça düşük maliyetli enerji ile kısa vadeli marj performansımızı iyileştirebilir ve uygulanabilir bir operasyon sağlayabiliriz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X