ASIC Miner Nedir?

ASIC Miner Nedir?

Sözlük
Nisan 18, 2020 tarafından koindeks
405
asic-miner

Asıc Kelimesi İngilizce olan Application specific Integrated Circuit uygulamaya özel entegre demektir. “Miner” in kelime anlamı ise dilimizde madencidir. Asıc miner nedir? sorusunun cevabı ise madencilik için tasarlanmış yapımı özel olan teknolojik cihazdır.

Asıc Madencisi Ne Yapar

Bu cihaz İşlevsel olarak üretildiğinden madencilik bakımından birçok cihazdan üstün özelliklere sahiptir. Bu tür madencilik için bilgisayar işlemcilerinin çok iyi olması gerekmektedir. Asıc madencisi sanal ortamda kazı işlemi yapar. Buna sanal para madenciliği veya bitcoin madenciliği de denir. Sistem bir bulmaca üzerine kuruludur. Bulmacayı çözen ilk kullanıcı bir sonraki bloğu bu zincire ekleyip ödülleri kazanmaya başlar. Ödüller sanal paralardır ve bitcoin şeklinde ödenir.

Asıc madenciliğinin sürekliliği vardır. Bitcoin piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin onaylanması için bu madencilik sistemine ihtiyaç vardır. En yüksek düzeyde bitcoin üretilse dahi Asic madencilerinin çözdüğü işlemler için ödül alma işlemleri devam edecektir.

Asıc Miner’in Özellikleri Nelerdir?

  • Asic Madenciliği 2013 yılında bitcoin için piyasaya çıkmıştır,
  • Kripto para (sanal para) üretimi için kullanılmaktadır,
  • Asic miner cihazı ne için üretilmiş ise sadece onu üretebilir,
  • Üretim için İnternet bağlantısı gereklidir,
  • Elektrik maliyeti yüksektir.

Asıc miner cihazları yurt dışında satılmaktadır. Özel cihazlar olduğu için Türkiye’de gümrük vergileri eklendiğinde fiyatı çok yüksek olmaktadır. E-ticaret yapan şirketlerden satın almak mümkündür.

Cihaz çalışırken ses çıkarır ve ciddi oranda elektrik tükettiği için satın almadan önce tüm maliyetleri hesaplamanız gerekmektedir.

Madenci olmak istiyorsanız bu cihazlardan birini satın alabilirsiniz, bulunduğu ortama aşırı sıcaklık yaydığı için klimalı ortamlarda muhafaza etmeniz gerekir. İki cihazın bir arada olmaması gerekmektedir. Elektrik kesintisi olmamalı ve cihaz hiçbir koşulda kapatılmamalıdır. İyi donanımlı bir cihaz almak istiyorsanız karşılaştırmalı araştırma yapılması gerekir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X