Atlas Mining ABD’deki Kripto Madenciliği Operasyonlarını Genişletiyor

Atlas Mining ABD’deki Kripto Madenciliği Operasyonlarını Genişletiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Merteren Alkis
34
kripto-para-madenciligi

Singapur merkezli Atlas Mining bugün, ABD merkezli bir kripto para madenciliği altyapı sağlayıcısı olan Compute North ile çok yıllı bir barındırma hizmeti anlaşmasıyla Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki kripto para madenciliği operasyonlarını genişlettiğini duyurdu.

Atlas Mining, Compute North ile Yaptığı Anlaşmanın Detayları

  • Anlaşma, Compute North’un Atlas Mining ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto  madenciliği operasyonları için 100 megawatt’ın üzerinde ortak yerleşim kapasitesi sağladığını görecek. Şu anda 100 megawatt, ayda yaklaşık 620 Bitcoin çıkartan yapan yaklaşık 31.000 madencilik makinesi için çalışıyor.

 

  • Atlas Yönetim Kurulu Başkanı Raymond Yuan yaptığı açıklamada, yeşil madencilik ve küresel operasyonların ASIC madencilik endüstrisindeki iki önemli trend olduğunu söyledi.

 

  • Atlas Mining’in uzun vadeli hedefi %100 karbonsuz olmak ve şirketin yenilenebilir enerjinin kullanılabilirliğinden yararlanmak için Kuzey Avrupa, Güney Amerika ve Afrika’ya genişlemeyi planladığını söyledi. 200.000’den fazla gelişmiş madencilik teçhizatı satın alan Atlas, farklı bölgelerdeki yerel ortaklarla 400 megavattan fazla altyapı kapasitesi sözleşmesi yaptı ve önümüzdeki 18 ay içinde 1 gigawatt kapasite eklemeyi planlıyor.

Compute North CEO’su Dave Perrill yaptığı açıklamada:

Compute North’un sürdürülebilir madencilik çözümlerine odaklanmasının, Atlas Mining’in yaklaşmakta olan ABD dağıtımı için bizimle ortak olma kararında etkili olmasından gurur duyuyoruz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X