Auto1 FT, Arabaların Finansmanında Ethereum Blok Zincirini Kullanacak

Auto1 FT, Arabaların Finansmanında Ethereum Blok Zincirini Kullanacak

Ethereum Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Merteren Alkis
88
ethereum-hashrate

Otomotiv endüstrisi finans ortağı firması Auto1 FT, Ethereum akıllı sözleşmelerinden yararlanarak araç satın alımının finansmanını sağlayan ilk Avrupa şirketi oldu.

Almanya merkezli firma yaptığı basın açıklamasında, bu gelişmenin ana amacı  araç finansmanını kolaylaştırmak için tüm evrak işlerini ortadan kaldırmayı amaçladığını belirtti.

Akıllı sözleşmeler, finansman sürecinin tüm yaşam döngüsü boyunca kullanılacaktır. Auto1 FT ayrıca Ethereum blok zinciri teknolojisinin kurcalamaya karşı korumalı yapısı ve gelişmiş şeffaflığı nedeniyle maliyetleri ve hataları azaltmayı amaçlamaktadır.

“Dijital çözümümüz, otomobil satıcıları için muazzam verimlilik avantajları sağlıyor ve mobilite endüstrisinde yeni standartlar belirliyor. Akıllı sözleşmelerin kullanılması, bir arabanın finansmanıyla ilgili toplam harcama ve belgeleri minimuma indirir. Daha hızlı ve daha ucuz uygulamaların yanı sıra artan veri güvenliği, yüksek verimlilik sağlar. Auto1 FT Genel Müdürü Taimur André Rashid , “ Blockchain sayesinde hatalar veya karışıklıklar neredeyse imkansız” dedi . 

Sistemin ayrıca ödeme yöntemlerini, hesaplamaları, ücretleri ve çok önemli kredi puanlamasını da yöneteceğini açıkladı. Ayrıca Auto1 FT, esnek ve hızlı likidite sağlayarak otomobil bayilerini destekleyen bir sistem geliştirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X