Avrupa Kripto Para İşlemlerinde Liderliği Kaptı

Avrupa Kripto Para İşlemlerinde Liderliği Kaptı

Kripto Para Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Mavi Neptün
27
Avrupa-Kripto-Para-Islemlerinde-Liderligi-Kapti-

Avrupa’nın kripto paralara olan ilgisi hız kesmeden devam ediyor. Merkeziyetsiz finans sistemini benimseyen kullanıcılar dijital varlıklara daha çok önem verdi. Gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere dünyanın hemen hemen her bölgesinde kripto para kullanımını görebiliriz. Kriptoya olan ilgi 2021 yılında da daha fazla artmış oldu.

Blockchain analitik firması Chainalysis, Avrupa genelinde bir araştırma yaptı. Tüm Avrupa bölgesini kapsayan bir araştırmada kripto para işlemleri birinci çıktı. Geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde varlık alımı yapıldı. Dünya geneline bakıldığında Avrupa bölgesi en aktif dijital varlık alımı yapan yer oldu.

Araştırma şirketinin verileri kullanım ve satın alma oranını daha da ortaya çıkarıyor. Temmuz 2020 ile Haziran 2021 yılları arasında kripto varlıklar küresel pazarın yüzde 25’ini oluşturdu. Ayrıca bölgede merkeziyetsiz finans sistemiyle ilgili kullanımda arttı. 

Kurumsal yatırımlarda da gözle görülür artışlar yaşandı. 2020 yılının Temmuz ayında 1.4 milyar dolar olan işlem değeri 2021 yılının Haziran ayında 46 milyar doları geçti. Birleşik Krallık Avrupa’nın en çok yatırım yapan bölgesi oldu. Birleşik Krallık 170 milyar doları bulan kripto para ekonomisine imza attı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X