Avrupa Kripto Yatırımlarında ABD ve Çin’i Yendi

Avrupa Kripto Yatırımlarında ABD ve Çin’i Yendi

Kripto Para Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Ömer Dursun
82
avrupa-kripto-yatirimlari

Avrupa kripto yatırımları ile merak uyandırıyor. Avrupa, kripto para birimlerine erişim arayan kurumsal yatırımcılar için hızla en büyük pazar haline geliyor ve dijital varlıklara talepte Amerika ve Asya’yı geride bırakıyor.

Geleneksel finans firmaları, müşterilerine Bitcoin ve Eter gibi yükselen kripto para birimlerine erişim sağlamanın yollarını arıyor. Citigroup, Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi bankalar, bu yıl daha fazla piyasa aracı piyasaya çıktıkça patlayan çılgınlıktan yararlanmak için alım satım masaları ve türev ürün ortaklıkları başlattı.

Avrupa kripto yatırımları dünyada birinci

Galaxy Digital, ByteTree ve Coinbase gibi firmalardaki sektör yöneticileri, Avrupa’nın uzun süredir dijital varlık arenasında ilk hareket eden ABD ve Çin’i geçerek bir dünya lideri haline geldiği eğilimini fark ediyor.

Londra’daki Token2049 konferansında konuşan kurumsal kripto veri sağlayıcısı ByteTree’nin baş yatırım yetkilisi Charlie Morris, “Dün sadece fonlar aracılığıyla Bitcoin’e 10 milyon dolar girdi, bence bu oldukça şaşırtıcı. Çin yasağına kadar Asya çok büyüktü ve şimdi Avrupa gerçekten ağırlığını koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Kripto fon yöneticisi Galaxy Digital Avrupa başkanı Tim Grant’e göre, Avrupa’nın erken kripto inovasyonunda diğer bölgelere ayak uyduramaması, kıtanın avantajına dönüştü.

Sonuç olarak Avrupa’nın, ABD ve Asya borsalarını rahatsız eden deneme-yanılma kesintilerinden ve hack’lerden etkilenmediğini söylüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X