Avustralya Kripto Kurallarını Değiştiriyor: İşte Alınan Karar

Avustralya Kripto Kurallarını Değiştiriyor: İşte Alınan Karar

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Ömer Dursun
28
avustralya-kripto-kurallari

Avustralya kripto kurallarını baştan yazıyor. Parlamento tarafından hazırlanan bir rapora göre Avustralya, kripto varlıklarının karaya taşınması ve Singapur ve İngiltere ile rekabet etmesine yardımcı olması için yeni bir düzenleyici rejim oluşturmalı.

Çarşamba günü yayınlanan kapsamlı çalışma, milletvekillerini ülkeye daha fazla kripto işini teşvik etmek için geniş kapsamlı değişiklikler yapmaya ve şirketlerin normal bankacılık hizmetlerine erişmesini engelleyen yasal yolları yumuşatmaya çağırdı.

Avustralya Kripto Kurallarını Baştan Yazıyor

Rapor, yatırımcıların korunmasını hızla büyüyen kripto endüstrisinden pay almakla dengelemeye çalışırken, dünya çapındaki politika yapıcılar arasındaki gerilimlerin altını çiziyor.

Önerilen değişiklikler arasında kripto borsaları için yeni bir piyasa lisansı türü, varlıkların muhafazası için net bir çerçeve ve merkezi olmayan finanstaki yeni projeleri veya DeFi’ı kapsayan yeni şirket kuralları yer aldı.

bitcoin-arz-dibe-vurduMart ayında hazırlanan raporun, muhtemelen bir seçimden sonra gelecek yıl yerel kripto mevzuatı için çerçeve sağlaması bekleniyor.

Raporu hazırlayan komiteye başkanlık eden New South Wales senatörü Andrew Bragg, “Yapmak istemediğimiz şey, eski bir kancaya yeni bir palto koymak” dedi.

Financial Times’a verdiği demeçte, “Buradaki gündem, Singapur veya İngiltere kadar iyi olmaya çalışmak. Kripto para birimi için dünya lideri bir yargı yetkisi olmak istiyoruz” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X