Benjamin Reynolds’tan 147 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı

Benjamin Reynolds’tan 147 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı

Bitcoin Haberleri
Temmuz 10, 2020 tarafından koindeks
13
147-milyon-dolarlik-bitcoin-dolandiriciligi

Benjamin Reynolds isimli Control Finance isimli şirketin direktörü 147 milyon dolarlık bitcoin dolandırıcılığı yaptı. Şirket direktörü müşterilerinden aldığı bitcoin komisyonlarıyla ortadan kayboldu. Reynolds bu eylemi 2017 yılında gerçekleştirdi. Ancak olayın gündeme gelmesi ise CFTC tarafından yapılan açıklama sayesinde oldu.

CFTC’den Benjamin Reynolds Talebi

Amerika’da yer alan CFTC ya da tam ismiyle Emtia Vadeli İşlem Ticareti Komisyonu 2017 yılında yaşanan bitcoin dolandırıcılığına dair yeni bir talepte bulundu. CFTC dolandırıcılık sebebiyle Control Finance isimli şirket ve direktörüne açılan davanın Benjamin Reynolds’un bulunmamasına rağmen davanın çözülmesi için talepte bulundu. Talepte bulunan komisyon aynı zamanda Reynolds hakkında yaptığı araştırmayı da yayınladı ve araştırmada direktörün müşterilerini %45 karla kandırdığını belirtti. Bu kandırmaca sayesinde binden fazla müşterisinden komisyon olarak ortadan kaybolduğunu anlattı.

Mahkeme Tarafından Benjamin Reynolds İçin Dosya Hazırlandı

Yaşanan bitcoin dolandırıcılığı ve CFTC’nin talebi üzerine mahkemenin Benjamin Reynolds için dosya hazırladığı ve bu dosyayla davanın görüleceği öğrenildi. Bu davada hem Reynolds’un 147 milyon dolar olan dolandırıcılığı ve o süreden itibaren bitcoinler için uygulanan faizlere dair hesaplamaların yapılacağı öğrenildi. Davanın başladığı süreçte direktöre ulaşılamaması durumunda ise iki seçeneğin olduğu öğrenildi. İlk seçenek direktöre ait Amerika’da yer alan varlıklara el konulması ikincisi ise İngiltere’de Reynolds için bir mahkeme açılması olarak ifade edildi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X