Beyaz Saray Kriptoyu Gözetleme Kararı Aldı

Beyaz Saray Kriptoyu Gözetleme Kararı Aldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Ömer Dursun
37
beyaz-saray-kripto-gozetleme

Beyaz Saray kriptoyu gözetlemek istiyor. Beyaz Saray sözcüsü yaptığı açıklamada, Beyaz Saray’ın artan fidye yazılımı ve diğer siber suç tehdidiyle mücadele etmek için kripto para piyasasının geniş kapsamlı bir gözetimini düşündüğünü söyledi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü, “NSC ve NEC, kripto para biriminin ve diğer dijital varlıkların fidye yazılımı suçluları da dahil olmak üzere kötü aktörleri desteklemek için kullanılmamasını sağlamanın yollarına bakmak için kurumlar arası koordinasyon içinde.” dedi.

Bloomberg News’in bildirdiğine göre, gözetim bir icra emri içerebilir. Sözcü, bir icra emrinin bu tür bir gözetimin parçası olup olmayacağı konusunda yorum yapmadı.

abd-bitcoin-madencilik-sirketleri

Beyaz Saray’dan Kripto Gözetleme Kararı

Fidye yazılımı, kurbanların verilerini şifreleyerek çalışır. Tipik olarak bilgisayar korsanları, kurbana yüz binlerce hatta milyonlarca dolara ulaşabilen kripto para birimi ödemeleri karşılığında bir anahtar sunar.

Bu ayın başlarında ABD Başkanı Joe Biden, üst düzey ABD ulusal güvenlik danışmanlarının, artan fidye yazılımı ve diğer siber suç tehdidiyle mücadele planlarıyla 30 ülkeden yetkilileri bir araya getireceğini söyledi.

Biden, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin ev sahipliği yaptığı çevrim içi oturumun, “kripto paranın yasadışı kullanımı” gibi konularda kolluk kuvvetleri arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedefleyeceğini söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X