Binance 639 Milyon Dolar Değerinde BNB Token Yaktı

Binance 639 Milyon Dolar Değerinde BNB Token Yaktı

Altcoin Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Merteren Alkis
61
binance-bnb-yakim

Önde gelen kripto para borsası Binance, 1,335 milyon BNB tokeni yaktığını açıkladı, bu da 639,4 milyon dolarlık Binance Coin’in kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldığı anlamına geliyor.

Borsa tarafından yayınlanan bir güncellemeye göre, bu hareket Binance’in kripto para arzının %50’si yanana kadar her üç ayda bir BNB yakma taahhüdünün bir parçasıydı. Kripto para arzının %40’ının Binance ekibine tahsis edildiğini, ancak fonların “BNB jetonları kullanılmış veya satılmış olduğu için dokunulmadan kaldığını” da ekliyor.

Binance’in varlıklarını belirli durumlarda kaybeden kullanıcılara yardımcı olmak için oluşturulan BNB Pioneer Burn Programının bir parçası olarak toplam 17.839 BNB yakıldı. Bu çeyrekte, bir kullanıcının parayı yanlışlıkla yanlış adrese gönderdikten sonra fon sayesinde 98.000 ABD Doları değerinde USDC’yi kurtarmasına yardımcı oldu.

Binance Borsasının Düzenleyicilerle İlişkileri

Duyurunun bir parçası olarak, zor durumdaki borsa, CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, toplu kabulün “düzenleme gerektirdiğini” belirterek düzenlemeyi memnuniyetle karşıladığını belirtti. Bir gönderide CZ, toplumun %95’inin şu anda herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını ve “bazı devlet organları tarafından lisanslanmış bir platforma para yatırmanın” daha rahat olacağını tahmin ediyor.

CEO, Binance’in piyasadaki konumu göz önüne alındığında, “düzenleyiciler kripto düzenlemesi hakkında düşündüklerinde Binance’e baktıklarını” belirtti. Bunun firmaya düzenleyicilerle iletişim kurma şansı verdiğini söyledi. Bunun da ötesinde, CZ, etkili düzenlemelerin “olumlu uzun kuyruk etkileri oluşturduğunu” yazdı.

Borsa bu yıl şimdiye kadar uyumluluk ekibini %500 büyüttü ve “dünyanın dört bir yanındaki insanlar için para özgürlüğünü artırma” misyonunun bir parçası olarak hala iki katına çıkarmayı planlıyor.

BNB’nin token yakımı, piyasada mevcut arz düştüğü için sahipleri için olumlu bir hareket olarak görülüyor. Şu anda dolaşımda 166,8 milyon BNB var ve her bir token şu anda 490 dolardan işlem görüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X