Binance, Binance Smart Chain için 1 Milyar Dolarlık Büyüme Fonu Başlattı

Binance, Binance Smart Chain için 1 Milyar Dolarlık Büyüme Fonu Başlattı

Kripto Para Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Merteren Alkis
116
binance-smart-chain

Dünyayın en çok kullanılan kripto borsası Binance, salı günü Binance Smart Chain (BSC) ekosistemini büyütmek için 1 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.

Devasa fon dört kategoriye ayrılıyor: Yetenek geliştirme, likidite teşvik programı, kurucu program ve yatırım ve kuluçka programı.

Yetenek geliştirme programı 100 milyon dolar değerinde olup ve geliştirici topluluklarına rehberlik etmeyi, kurumlara akademik burslar sağlamayı ve kripto ve blok zinciri ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Likidite teşvik programı da 100 milyon dolar değerinde ve BSC üzerine kurulu merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerini destekleyen likidite sağlayıcılarını ödüllendirecek.

Oluşturma programı 300 milyon dolardan daha yüksek bir değere sahip ve ayrıca iki alt kategoriye ayrılıyor – hackathonlar, hata ödülü ve geliştirme programları yürütmek için 100 milyon dolar ve BSC’nin üzerine inşa edilen 100 merkezi olmayan uygulamayı kuluçkalamak için 200 milyon dolar.

Son program, yatırım ve kuluçka programı, fonun en büyük kısmını 500 milyon dolarla oluşturuyor. Merkezi olmayan bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve blok zinciri tabanlı finansal hizmetler dahil olmak üzere farklı alanlardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao :

Binance Smart Chain, yalnızca 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanıyla 100 milyondan fazla DeFi kullanıcısını kendine çekti.  1 milyar dolarlık yeni katkıyla, geleneksel finansı bozabilir ve bir milyar kullanıcıyla ilk blockchain ekosistemi olmak için dijital varlıkların küresel kitlesel benimsenmesini hızlandırabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X