Binance, Çin Kullanıcılarının Erişimini Kısıtlıyor

Binance, Çin Kullanıcılarının Erişimini Kısıtlıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 13, 2021 tarafından Merteren Alkis
72
binance-cin-yasaklama

Yerel düzenlemelere uymak amacıyla Binance, 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren Çinli kullanıcılar için yuan içeren OTC anlaşmalarına hizmet vermeyi durduracağını duyurdu. Açıklamadan kısa bir süre sonra BTC ve piyasanın çoğu düştü.

  • 13 Ekim’de paylaşılan yazıya göre , Binance o 24:00 (Doğu Sekizinci Bölge Saati) 31 Aralık itibariyle Çin yuan için OTC ticaret hizmet sona erecek söyledi.

 

  • Şirket ayrıca tüm platform kullanıcılarını inceleyecek ve bunlardan herhangi birinin Çin anakarasında yerleşik olduğunu tespit etmesi durumunda hesaplarını “sadece para çekme” moduna geçirecek. Yani sadece pozisyonları kapatabilecek ve fonlarını borsadan çekebilecekler.

 

  • Binance, kararını Çinli yetkililerden kripto para birimi endüstrisine yönelik devam eden baskısı nedeniyle yaptığını açıkladı.

 

  • Ülke ve merkez bankası, bu yıl düşmanca tutumlarını bir adım daha ileri götürdü ve tüm yerel kuruluşların Eylül 2021’de dijital varlık alanıyla uzaktan bile ilişkili herhangi bir şirketle işlem yapmasını yasakladı.

 

  • Sonuç olarak, KuCoin ve Huobi gibi diğer büyük borsalar da dahil olmak üzere 20’den fazla firma yerel borsalarını kapatmak zorunda kaldı .

 

  • Popüler Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre, Çin’de en çok kullanılan sosyal medya platformu WeChat, dijital varlık alım satım platformları için aramaları da engellemeye başladı. Wu , “Çin’deki neredeyse tüm web siteleri ve uygulamalar borsaları engelledi veya engelleyeceğini” tweetledi .

 

  • Wu, önceki Çin yasağı yinelemesi sırasında olduğu gibi, bazı merkezi olmayan borsaların tokenlerinin bugünkü Binance duyurusunun ardından hızla değer kazandığını da sözlerine ekledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X