Binance, Güney Afrikada Bazı Hizmetlerini Kısıtladı

Binance, Güney Afrikada Bazı Hizmetlerini Kısıtladı

Kripto Para Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
64
binance-guney-afrika-kisitlama

Avustralya’dan sonra Binance, Güney Afrika ‘daki türev ürünlerini iptal etti. Binance artık Güney Afrika ‘daki kullanıcılarına vadeli işlem, opsiyon, marj veya kaldıraçlı token ihzmetleri sunmayacak.

Binance Ülkelerdeki Uyumluluk Sorunu İçin Çalışıyor

Cuma günü yapılan bir duyuruda borsa, Güney Afrikalı müşterilerin artık “yerel düzenlemelere uymak için” kripto türev ticareti ürünlerine erişemeyeceklerini doğruladı.

Kısıtlı ürünler arasında marj ticareti, kaldıraçlı tokenler, vadeli işlemler, Bitcoin ve Ethereum gibi çeşitli kripto para birimlerine dayalı opsiyon sözleşmeleri yer alıyor.

Borsa, Güney Afrikalı müşterilere ticaret pozisyonlarını kapatmaları için sadece 90 gün verdi. 6 Ocak 2022’den sonra, türev hesaplarda kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacağını açıkladı.

Duyuru, Güney Afrika’nın Mali Sektör Davranış Otoritesi’nin (FSCA) Binance Group’a karşı Eylül ayı uyarısını takip ediyor. Düzenleyici açıklamada, Binance’in ülkede hizmet sunmaya yetkili olmadığını söylediler.

Kısıtlamanın yalnızca türev ürünler için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var; Güney Afrikalı kullanıcılar, spot ticaret gibi diğer hizmetlere erişmeye devam edebilecekler.

Bu, Binance’in belirli bir ülkedeki tekliflerini ilk kez kısıtlayışı değil. Geçen ay, borsa Avustralya’daki türevleri de iptal etti . Ayrıca Singapur ve Malezya’daki işlemlerin çoğunu durdurmuştu.

Bu arada borsa, küresel uyumluluk gereksinimlerini güçlendirmek için çaba sarf ediyor. Düzenleyicilere uymak için atılan adımlar arasında kaldıraç alım satım limitlerinin 20 kata düşürülmesi, tüm ürün tekliflerinin değerlendirilmesi, tüm kullanıcılar için KYC doğrulamasının getirilmesi ve merkezi olmayan genel merkezinin kaldırılması yer alıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X