Binance İrlanda’da 3 Kuruluş Kurdu

Binance İrlanda’da 3 Kuruluş Kurdu

Kripto Para Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Merteren Alkis
126
binance-irlanda

Çin’de kripto para ticaretine karşı düzenleyici kısıtlamalar gündemdeyken, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, başka bir ülkede, İrlanda ‘da faaliyetlerini güçlendirmek için harekete geçti.

Yerel bir medya kuruluşundan alınan bir rapora göre Binance, geçen yıl Binance (İrlanda) Holdings’i ülkede bir işletme olarak kaydettirdi. Borsa, son 10 günde ise Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings ve Binance Technologies firmasını kaydettirdi.

Firmaların tescilinde İrlandalı bir hukuk firması Mason Hayes & Curran’ın hizmetlerinden yararlanıldığı açıklandı. Yeni firmalar, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’yu yönetici olarak listeliyor ve başvurular, kayıt belgelerini 10 Eylül ve 13 Eylül’de imzaladığını gösteriyor.

Rapor, İrlanda’ da kurulan  Binance ofisinin “Dublin’in güney tarafında atletizm mağazasının üzerinde küçük bir muhasebe ofisi” olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, CZ’nin Kanada vatandaşı olduğunu ve ikamet adresinin Malta’da olduğunu tekrardan kanıtladı.

Binance ve Dünyadaki Yasaklar

Çin’in kripto ticaretini yasa dışı ilan etmesinden sonra Binance, dünyanın dört bir yanından kısıtlamalarla karşı karşıya kaldı.

Daha geçen ay, borsa, Asya ülkesinin önde gelen mali düzenleyicisinin ülke sakinlerine ödeme hizmetleri sağlamayı durdurmasını emrettikten sonra Singapur’daki bazı operasyonlarını askıya almak zorunda kaldı.

Singapur dışında, farklı ülkelere yayılan diğer finansal düzenleyicilerden kaynaklanan sıkıntılar, CZ’yi borsanın yakında fiziksel bir merkezi olacağını ilan etmeye zorladı çünkü yetkililer doğrulanabilir bir genel müdürlük eksikliği nedeniyle onlarla nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X