Bir kullanıcı Ethereum Fee ücreti için 22 milyon dolar ödedi

Bir kullanıcı Ethereum Fee ücreti için 22 milyon dolar ödedi

Ethereum Haberleri Kripto Para Haberleri
Eylül 29, 2021 tarafından Mavi Neptün
115
Bir-kullanici-Ethereum-Fee-ucreti-icin-22-milyon-dolar-odedi-

Ethereum ağında yaşanılan sıkıntılar halen çözülebilmiş değil. London Hard Fork güncellemesinin gelmesine rağmen ağ üzerinde karışıklık yaşanıyor. Özellikle Ethereum Fee ücretlerinde yeniden astronomik rakamlar ortaya çıkıyor. Ücret tutarsızlığı ise kullanıcıların canını bir hayli fazlasıyla sıkıyor. Son yaşanılan olayda ise bir kullanıcı Ethereum ücreti için 22 milyon dolar ödemek zorunda kaldı.

Blockchain teknolojisini kullanan her kullanıcı için bir ücret kesiliyor. Bu ücretin en çok kesintiye uğradı ağ ise Ethereum. Kullanıcılar Ether ağını kullanmak istediklerinde günün ETh fiyatına göre “Gas” ücreti ödemek zorunda. Örneğin şu an ETH Kas için ortalama 57 Gwei ödemek gerekiyor. Bu ücret hızlı ve yavaş olduğunda farklılaşabiliyor.

Ethereum ücretlerini fazla bulan kullanıcılar ise diğer bir ağ seçeneği olan Tron’u tercih ediyor. TRC-20 üzerinde yapılan gönderim ücretlerinin düşük olması ve hatanın minimum seviyede tutulması fazlasıyla kullanılmasının önünü açıyor. Ancak bazı platformlar transferler için Ethereum Gas’ı kullanıyor. Bu yüzdende transferlerde Ether seçiliyor. Bitfinex üzerinden 100.000 dolarlık USDT işlemi için bir kullanıcı 22.7 milyon dolar Ethereum Fee ödemek durumunda kaldı. Ancak kripto para borsası durumla sonrasından alakadar oldu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X