ABD’li Kripto Madenciliği Merkezine 11 Milyon Dolarlık Yatırım

ABD’li Kripto Madenciliği Merkezine 11 Milyon Dolarlık Yatırım

Kripto Para Haberleri
Ekim 18, 2021 tarafından Ömer Dursun
32
bit-mining-11-milyon-dolarlik-yatirim

BIT Mining’den 11 milyon dolarlık yatırım: Kripto para madenciliği şirketi BIT Mining, Viking Veri Merkezleri ile geliştirdiği Ohio kripto maden bölgesine 11 milyon dolar daha yatırım yapıyor.

BIT Mining, 9,8 milyon doların nakit olarak ödeneceğini ve nakit veya hisse olarak geri kalacağını söyledi.

Bu, Eylül ayında yatırım yapmayı kabul ettiği 12,4 milyon doların üzerine yeni bir yatırım haberi olarak geliyor. Yatırım, BIT Mining’in siteye olan ilgisini %55’e, Viking’i ise %45’e çıkaracak.

Yatırımın bir sonucu olarak sitenin gücü, başlangıçta planlanan 85 MW’dan 150 MW’a yükselmiş olacak. Firmalar süreci 31 Mart 2022’ye kadar tamamlamayı bekliyorlar.

BIT Mining’den 11 Milyon Dolarlık Yatırım Geldi

BIT Mining ayrıca geçtiğimiz günlerde Çin hükümetiyle zorlu bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştı.

Madencilik havuzunun yan kuruluşu olan BTC.com, ülkenin teknoloji ile ilgili iş ve kripto madenciliği/işlemleri üzerindeki kısıtlaması nedeniyle Çin pazarından çıkarılmıştı.

Yerel düzenlemelere uymak için BTC.com, 15 Ekim 2021’den itibaren Çin anakarasından yeni kullanıcıların kaydını durduracak ve mevcut kullanıcıların hesaplarını kullanımdan kaldırmaya başlayacaktı.

Şirket, BTC.com’un Çin’deki kullanıcılara yönelik hizmetini durdurmasının BTCM’nin konsolide mali tablolarını olumsuz etkileyebileceğini söylemişti.

Ancak BIT Mining, küresel pazarlardaki büyümesinin Çin’deki iş kaybını telafi etmeye yardımcı olacağına inanıyor. İş genişletme çabalarını çeşitlendirmeyi ve küresel kalkınmayı hızlandırmayı planlıyor.

bitcoin-100-000-dolarKripto para madencilik şirketleri her geçen gün daha fazla tanınmaya başlıyor.

New York Menkul Kıymetler Borsası kripto şirketlerini tanımaya başladı. Intercontinental Exchange yaptığı açıklamada, Bakkt’ın Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz Cuma günü Bakkt ve VPC Impact Acquisition Holdings birleşti ve şirket New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla işlem görmeye başlayacağını açıkladı.

Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) Bakkt’ı 2018’de kripto koruyucusu olarak başlattı: Bitcoin’i kurumsal yatırımcılar için soğuk depoda güvenli bir şekilde tutuyor.

Haziran ayında Visa banka kartının lansmanı ile Bakkt, Bitcoin’de vadeli işlem ticareti, kullanıcıların Bitcoin’i günlük ürünlerde harcamasına olanak tanıyan bir mobil uygulama ve bir Bitcoin yatırım fonu sunan bir “dijital varlık pazarına” dönüştü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X