Ünlü Analist Duyurdu: Çin Yasağına Rağmen Bitcoin 100.000 Dolar Olacak

Ünlü Analist Duyurdu: Çin Yasağına Rağmen Bitcoin 100.000 Dolar Olacak

Bitcoin Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Ömer Dursun
17
bitcoin-100-bin-dolar-olacak

Mali danışmanlık firması Midas Touch Consulting’in Genel Müdürü Florian Grummes, Çin’in kripto para ticaretini yasaklamasının ardından bir numaralı dijital varlık Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını savundu.

Kitco News’e konuşan Grummes, Bitcoin’in bu fiyat seviyesine ne zaman ulaşacağını belirlemenin mevcut ortamda zor olduğunu kabul etti. Birkaç ay önce de Bitcoin’in 100.000 dolardan işlem göreceğini tahmin etmişti, ancak yol boyunca olası geri çekilmeler konusunda yatırımcıları uyardı.

Bitcoin 100.000 dolar olur mu?

Grummes’e göre piyasa şu anda panik içinde ve bu durum bitince Bitcoin tekrar yükselecek. İlginç bir şekilde Grummes, Bitcoin’in 100.000 dolara olası yükselişin nedenlerinden biri olarak Çin Merkez Bankası faaliyetlerini gösterdi.

Evet. 100.000 dolar olabilir. Şu anda Çin’de olanlardan dolayı kripto para piyasası karışık, ama inanıyorum ki daha büyük planda büyük bir patlama yaşayacağız.

Merkez bankalarının paniklediğini ve bilançolarını genişlettiklerini ve belki de Bitcoin için özel çekiliş hakları bile bulduklarını göreceğiz.

Genel müdür ayrıca insanlar merkez bankalarının alınan inisiyatiflerle risk oluşturduğunu fark ettiklerinde Bitcoin’e yönelebileceklerini öne sürdü. Bu hareket potansiyel olarak Bitcoin fiyatını daha da yükseltecek.

Grummes, Bitcoin’in yetkililer tarafından yapılan yasaklara rağmen her zaman eski seviyesine dönmeyi başardığı için önceki yasakların başarılı olmadığını söyledi.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolardan neredeyse %50 düşmesine yol açan madencilik yasağını da bu duruma dahil etti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X