Bitcoin 5 Ayın En Yüksek Seviyesinde: Daha Ne Kadar Çıkabilir?

Bitcoin 5 Ayın En Yüksek Seviyesinde: Daha Ne Kadar Çıkabilir?

Bitcoin Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Ömer Dursun
30
bitcoin-5-ayin-en-yuksek-seviyesi

Bitcoin 5 ayın en yüksek seviyesinde. Bitcoin, Pazartesi günü %5.2 kazanarak bu süreçte 57.000 doları aştı ve iki haftalık rallisine devam etti.

Pazartesi günkü ralli, Bitcoin’i beş ayın en yüksek seviyesine çıkardı, ancak yine de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 doların üzerinde işlem gördüğü ilkbaharda ulaşılan seviyelerin altında kaldı.

Bitcoin 5 ayın en yüksek seviyesini gördü

Dijital varlık, ABD ve Çin’in varlık sınıfını çökerteceğine dair korkularla körüklenen yaz aylarındaki kayıplarından kurtulmaya çalıştığı için Eylül ayının sonundan bu yana yukarı yönlü bir ivme kazandı.

Bu korkular, özellikle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in bir Beyaz Saray duruşmasında kripto işlemlerini yasaklama niyetinde olmadığına dair ifade vermesinden sonra yavaş yavaş azaldı. “Bu Kongre’ye bırakılacak bir karar” dedi.

Gensler’in yorumları, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın bir Meclis komitesine Fed’in varlık sınıfını yasaklamayı planlamadığını söylemesinden sadece bir hafta sonra geldi.

Bitcoin çok daha yükseğe çıkabilir mi? CoinDesk’in Pazartesi notuna göre çıkamaz. CoinDesk, para biriminin 60.000 dolar işaretini geçmek için mücadele edeceğini ve muhtemelen 58.000 ila 60.000 dolar civarında bir direnç bölgesinde kalacağını tahmin ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X