Bitcoin 1 Ay Sonra İlk Kez 50.000 Doları Geçti

Bitcoin 1 Ay Sonra İlk Kez 50.000 Doları Geçti

Bitcoin Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Ömer Dursun
517
bitcoin-50-000-dolar

Bitcoin 50 bin doları ezdi geçti: Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 7 Eylül’den bu yana ilk kez Salı günü 50.000 dolarlık kritik eşiğin üzerine çıktı.

Bu grafikle birlikte Bitcoin son 24 saat içinde %5.4 artış yaşadı ve yaklaşık 50.250 dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak haberin yazıldığı saatlerde Bitcoin’in 49.772 dolar civarında olduğunu hatırlatalım.

Quantum Economics analisti Jason Deane, “Bunun kısa vadede yeni bir destek seviyesine dönüşüp dönüşmeyeceğini söylemek için henüz çok erken, ancak baskın piyasa görüşünün yükseliş olduğu açık” dedi.

Bitcoin 50 bin doları gördü

Oanda’nın kıdemli analisti Edward Moya, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, “Bitcoin alımı bu hızla devam ederse ve fiyat 52.000 doların üzerine çıkarsa, bu konsolidasyon modelinin sonunu onaylayabiliriz.” dedi. (Konsolidasyon modeli, bir hisse senedinin trendinde, trendin daha da devam etmesine izin veren bir duraklama süreci anlamına geliyor.)

Wall Street’e konuşan Moya’ya göre, Federal Rezerv’in ayda 120 milyar dolarlık parasal teşvikini azaltma olasılığı, bir enerji krizi ve artan tahvil getirileri gibi piyasa riskleriyle başa çıkma konusunda dalgalı bir dönem geçiriyor.

Bu sadece kısa vadede kriptolara yardımcı olacak” diye de ekledi.

IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro ise Bitcoin’in 50.000 doları aşmasının boğa piyasasının geri geldiğinin bir teyidi olarak nitelendirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X