Bitcoin 9.000 Altına Düştü! Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin 9.000 Altına Düştü! Ne Anlama Geliyor?

Kripto Para Haberleri
Temmuz 6, 2020 tarafından koindeks
18
bitcoin

Haftalık mum kapama öncesidne 9.000 altına düşen Bitcoin, aylık mum kapama sonrasında ise ikinci kez 9.000 doların altına düşerek beklentileri şaşırttı. Bir çok ekonomi analisti konu hakkında yorum yaptı. Bitcoin 9.000 altına düştü. Peki bu bitcoin yatırımcıları için ne anlam ifade ediyor?

Bitcoin Düşüşü Alımları Etkilemedi

Bitcoinin uzun süre sonunda 9.000 doların altına düşmesi yatırımcılarını şaşırtsada, tasfiye anlamında çok büyük değişikliklere yol açmadı. Analistlerin paylaştığı verilere göre 5.5 milyon dolarlık bir bitcoin tasfiyesi gerçekleşti.

Bu rakam tek başına bakıldığında oldukça yüksek bir meblağ gibi görünsede, bitcoin alımları açısından aslında küçük denilebilecek bir rakam. Tasfiye miktarının çok düşük kalmasında bitcoinin aşağı doğru düşüş rakamının aslında 100 doların altında kalması olarak görülüyor. Aynı zamanda makro ölçekte bakıldığında bu rakamın bitcoin hareketi açısından göze batmamasıda muhtemel sebepler arasında.

Ekonomistlerin Yorumları

Henüz bu düşüş hareketi gerçekleşeli bir kaç saat olması sebebiyle analistlerin yorumlamaları hala devam ediyor. Buna rağmen bir çok kripto para analisti 8.900 doları bitcoin açısından baraj olarak görüyor.

Eğer bitcoin 8.900 doların altına düşerse büyük ihtimalle 8.500 dolara kadar düşebilir gözüyle bakıyorlar. Ünlü BTC analisti Josh Rager 8.900 doların oldukça önemli bir baraj olduğu konusunda ısrarcı gözüküyor. Henüz bitcoin beklenen rakamların altına düşmesede hareketliliğini sürdürdüğü bir gerçek.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X