Bitcoin Adresi Ne İşe Yarar?

Bitcoin Adresi Ne İşe Yarar?

Bitcoin Haberleri
Nisan 13, 2020 tarafından koindeks
18
bitcoin-adresi

Bağlı olduğu herhangi bir merkezi bulunmayan Bitcoin, sanal ortamda işlev gören dijital bir para birimidir. Bitcoin işlemlerinin yapılabilmesi için her kullanıcının sadece kendisine özgü olan bir Bitcoin adresine ihtiyacı vardır. Bitcoin adresi ne işe yarar? sorusu bu noktada önem kazanmaktadır. Bitcoin adresi, diğer kullanıcılarla para alıp vermeyi sağlayan bir cüzdan niteliğindedir.

Bitcoin adresi genel olarak 27 ila 34 arasında değişen çeşitli harf ve sayıları içeren bir karakterler bütünüdür. Bu adrese sahip olan kullanıcıların yapacakları para alıp gönderme işlemleri, Blockhain denilen bir sistem üzerinde gerçekleşir.

Bitcoin adresleri herkesin kullanımına açık bir yapıdadır. Bitcoin sisteminde bir hesabı olan firmalar veya bireysel kullanıcılar, kendilerine ait olan adresler üzerinden rahatlıkla ihtiyaç duydukları işlemleri yapabilirler.

Bitcoin Adresi Nasıl Alınır?

Bitcoin üzerinde işlemlerin yapılmasına imkân verecek bir adresin alınabilmesi için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  • Blockchain sitesine girilmesi,
  • Ekranda görülen kayıt ol butonuna tıklanması,
  • Burada E-posta ve şifre bilgilerinin girilmesi,
  • Sitedeki kayıt işlemlerinin tamamlanması,
  • Daha sonra ‘’Cüzdan Oluştur’’ bölümüne tıklanması,
  • Siteden maile gelen Onay E-postasının onaylanması,

Bu işlemler uygun bir şekilde yapıldığında kullanıcıların kendilerine özel bir Bitcoin adresi alması mümkün hale gelmiş olur. O andan itibaren tüm işlemler için aktif hale gelen bu adresle artık kullanıcılar en hızlı şekilde para alıp gönderme işlemlerini yerine getirebilirler.

Bitcoin Adresi ve Hesabı Güvenliği

Yapılan işlemler doğrultusunda sahip olunan Bitcoin hesabının mutlaka yeterince korunaklı bir yapıda olması gerekir. Bu konuda fayda sağlanacak en iyi yöntem, iki adımlı doğrulamanın etkinleştirilmesidir. Çünkü bu sistemde hesaba her giriş yapıldığında yeni bir şifre belirlenir ve bu sayede erişim her zaman en güvenli şekilde gerçekleşir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X