Bitcoin Ağı Nedir?

Bitcoin Ağı Nedir?

Bitcoin Haberleri Sözlük
Nisan 14, 2020 tarafından koindeks
19
bitcoin-agi-nedir

Son yıllarda çokça konuşulan bitcoin ağı, başlangıçta sadece ABD’de kullanılan bir ağdı. Fakat ilerleyen yıllarda bitcoin sadece ABD kullanıcıları tarafından değil dünyanın her yerinde kullanılmaya başladı. Bitcoin yaygınlaştıkça kullanmayan kişiler tarafından daha çok merak edilmeye başlandı.

Değeri Nasıl Belirlenir?

Bitcoin ağı herhangi bir kurum, kuruluş veya kişiyle bağlantısı olmayan bir sanal para birimi ağıdır. Bitcoinin değeri herhangi biri tarafındam belirlenmez. Değeri arz, talep ilişkisiyle belirlenir. Ne kadar çok bitcoin yatırımı yapılırsa, bitcoinlerim değeri o kadar artar. Bitcoin ağını kullanan kişiler, bu ağ üzerinden hiç bir aracılığa ihtiyaç duymadan kolayca ve doğrudan transferler gerçekleştirebilirler. Bitcoin ağı şifreli bir ağdır. Bu tarz şifreli ağlara sahip paralara kriptopara denir. Bitcoin de bir tür kriptoparadır. Bitcoini kullanmak için herhangi bir kritere sahip olmanız gerek yoktur. Dünyanın her yerinden herkes bitcoini kullanabilir.

Bitcoin Değerleri Nasıl Değişir?

Bitcoin değerleri çok hızlı bir şekilde ve ani olarak değişir. Bu sebeple bitcoin yatırımları oldukça riskli olmakla birlikte çok yüksek gelirler elde etmenizi de sağlayabilir. Fakat bitcoin ağı hiçbir yere bağlı olmadığı için bj yatırımlarda herhangi bir sorum yaşamanız dahilinde kimseyle iletişime geçemezsiniz. Ayrıca transferler her ne kadar kolay ve düşük maliyetli olsalarda bu transferlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu da sizi yine aynı noktaya götürür. Sorun yaşarsanız çözümleyebileceğeniz bir yetkili yoktur.

Bitcoini sanal cüzdanlarınızda saklayarak yatırım halinde tutabilir veya, sanal kart oluşturarak harcama yapabilirsiniz. Bitcoin ile e-ticaret ve fatura ödeme gibi harcamalarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat bitcoin ile yapılan harcamalara ait bilgiler tek bir veritabanında bulunur. Tüm yatırımlar, transferler, harcamalar bu ağda erişilebilir durumdadır. Bu sebeple bitcoin her ne kadar iyi bir yatırım türü de olsa gizliliği meçhuldür ve bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi mümkündür.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X