Bitcoin Arzı Üç Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

Bitcoin Arzı Üç Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

Bitcoin Haberleri
Kasım 1, 2021 tarafından Merteren Alkis
132
bitcoin-arzi

Borsalardaki Bitcoin arzı üç yılın en düşük seviyesinde, bu da Bitcoin yatırımcılarının satmaya hazır olmadığını gösteriyor. Ayrıca borsalardaki Ethereum bakiyeleri iki yılın en düşük seviyesinde.

Kripto para piyasası veri platformu Glassnode’dan gelen veriler, bitcoin döviz dengesinin üç yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor. Borsalarda tutulan bakiye, Ekim 2021 sonu itibariyle 2,46 milyon BTC’de. Döviz dengesinin 2,47 milyon BTC’nin üzerinde olduğu 2021’in ikinci çeyreğine kıyasla, bu veriler piyasa için yükseliş işareti olabilir.

Borsalardaki Bitcoin Arzı

Tarihsel olarak, piyasa boğa koşusunun zirvesindeyken veya en azından mevcut değerine güçlü bir şekilde inandığında, bitcoin bakiyeleri düşük olmuştur. Bitcoin borsa bakiyeleri, yatırımcılar bitcoinlerini borsalara yükledikleri için piyasa artan bir satış dönemi görmek üzereyken yükselme eğilimindedir.

Ethereum da benzer bir durum yaşıyor . Borsalardaki Ethereumbakiyeleri, iki yılın en düşük seviyesi olan 14,4 milyon Ethereum seviyesinde ve bu da yine piyasa için iyiye işaret ediyor.

Piyasa, mevcut fiyat seviyelerinde konsolide olan iyi bir konumda görünüyor. BTC ve ETH, sırasıyla 60.000 $ ve 4.200 $’ın üzerinde, Eylül 2021’in sonundan bu yana keskin bir şekilde yükseldi ve her ikisinin de yaklaşık 42.000 $ ve 2.900 $ seviyelerinde olduğu görüldü.

2021 4. Çeyreğinde Bitcoin Ne Durumda Olacak ?

Geçmişte, 2021’in sonuna kadar bazı yüksek bitcoin değerlemeleri öngören çok sayıda model vardı. Bunların en dikkate değerlerden biri, yıl sonuna kadar 135.000 $’lık bir hedef öngören PlanB Bitcoin Stoktan Akış modelidir. En kötü durum. Bitcoin’in fiyatı tam olarak orada olmasa da, 62.000 doların üzerindeki mevcut değerlemesi ile hala çok uzak değil.

Tim Draper tarafından öne sürülen gibi biraz daha uzun tahmin dönemleri, bitcoin’in 2023 yılına kadar 250.000 dolar fiyat hedefine sahip . Ancak piyasa kararsız ve bir hevesle hareket etme eğiliminde  ancak görünüşe göre her zaman ileriye doğru.

Bitcoin ve genel olarak piyasa, geçmişteki yükseliş fiyatlarının gösterdiği gibi, hızlı patlamalarla yükselme eğilimindedir. BTC’nin bu rakama ulaşmak için ani bir boğa rallisi yaşaması çok iyi olabilir. Kesin olmanın bir yolu yok, ancak borsalardaki bitcoin gibi genel göstergeler, pazarın iyi bir büyüme döneminde olabileceğini gösteriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X