Bitcoin Balinaları Herkesin Dikkatini Çekiyor!

Bitcoin Balinaları Herkesin Dikkatini Çekiyor!

Bitcoin Haberleri
Ekim 15, 2020 tarafından Bülent Keçeci
34
Bitcoin Balinaları Herkesin Dikkatini Çekiyor!

Kripto para tüccarları Bitcoin’de gerçekleşen 463 milyon dolarlık ani hareketi takip ediyor. Analitik Bitcoin izleyicisi Block Bot çeşitli işlemler tespit etti. Pazartesi günü üç dakikalık bir süre içerisinde toplamda 4 işlemde gerçekleştirilen 40,758 bitcoin aktarıldığı görülüyor.

Whale Alert’e göre işlemlerden biri bilinmeyen bir kişiye gönderildi. Merkezi ABD olan kripto borsasından gönderilen bitcoin miktarının 8.000 olduğu söylendi. Bu tür işlemleri filtrelemek için tasarlanan Whale Alert güvenlikli olması için Coinbase’in fonları basitçe hareket ettirmesine imkan vermiyor.

Bitcoin
Bitcoin

Bireysel Yatırım Mı Kurumsal Yatırım Mı?

Yatırımcılar arasında yer alan büyük bir kurum ya da kişinin sahip olduğu portföylerinin bir kısmını bitcoine tahsis ettiği konusunda sesler yükselmeye başlıyor. Aynı şekilde hafta sonunda da bitcoinde meydana gelen yarım milyar dolardan fazla yine benzer bir durum yaşandığı konusunda kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Kripto paralar hakkında geniş analizler yapan CryptoQuant’de bu konularla ilgili araştırmalarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan son analizde Bitcoin’e sahip olan büyük yatırımcıların ki onlar büyük balinalar olarak da adlandırılıyor, çoğunluğunun kripto paraları elinde tutuyor ve satmak istemiyor. Firmanın CEO’su Ki Young Ju da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bitcoin verilerinin geçen haftalarda yılın en düşük seviyesine ulaştığını söylüyor.

Şirketler ve BTC Yatırımları

Bitcoin Treasuries tarafından düzenlenen bilgilere göre, halka açık olan 15 şirket BTC’ye yaklaşık 7 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bu sayede şirketler yaklaşık 500 milyon dolar kazandılar.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X