Bitcoin Borsası Nedir?

Bitcoin Borsası Nedir?

Bitcoin Haberleri
Nisan 15, 2020 tarafından koindeks
13
bitcoin-borsasi

Alışveriş yapmak için birçok alıcı ve satıcının bir araya geldiği yerlere borsalar yani sanal pazarlar denir. Bu pazarların önemi kurallara uyulması ve oldukça güvenilir ortamlar olmasıdır. Bitcoin borsası nedir? tarzında bir soru sorulduğunda ise aynı amaca hizmet edecek şekilde alıcı ve satıcıların bitcoin almak ve satmak için bir araya geldikleri, yatırım imkanı sunan yerler olarak tanımlamak yanlış olmayacaktı. Bu borsalar Türkiye de dahil olmak üzere dünya üzerinde birçok yerde bulunurlar.

Neden Tercih Edilir?

Bitcoin almak ve yatırım yapmak için birçok alan bulunmasına karşılık genel olarak tercih edilen yerler borsalar olur. Borsa olmasının nedeni ise:

  • Güven vermesi,
  • İşlemlerin global olması,
  • Birçok alıcı ve satıcının bulunması,
  • Belli kurallara göre ticarete izin vermesi

şeklinde sıralanabilir. Borsalar bireysel alışveriş yapmak isteyenlerin veya belli aracılar dahilinde yatırım şansı arayanların daha da ötesinde güven ve seçenek sunduğundan dolayı tercih edilirler.

Türkiye’de Bulunan Bitcoin Borsaları

Sayıları her geçen gün Türkiye ve dünya üzerinde artış eğilimindedir. Türkiye için de belli başlı bitcoin borsalarından bahsetmek mümkün olur. Bunlar arasında BTC Türk, Bitlo, Paribu, Coinzo, Koinim gibi isimler ilk sıralarda yer alır. İlk olarak açılan ise BTC Türk olmasından dolayı diğerlerinden daha çok bilinir.

Güvenli midir?

Sanal bir yatırım aracı olmasından dolayı insanların çok fazla güvenle alakalı sorun yaşamasına neden olan Bitcoin, yatırımları ile kazandırmaya başladığında kafalardaki soru işaretini de ortadan kaldırmıştır. Tamamen yasal ve güvenilir bir şekilde hizmet sunan borsalar olmalarından dolayı herhangi bir sorun yaşanması söz konusu olmaz. Bunun için istediğiniz yatırımı yapabilir ve istediğiniz büyüklükte yatırımların içine dahil olabilirsiniz. En iyi rakamları almak için ise birçok yatırımcı bulma şansınız olur.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X