Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır?

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır?

Bitcoin Haberleri Sözlük
Nisan 14, 2020 tarafından koindeks
23
bitcoin-cuzdani

Dünyanın en fazla kullanılan sanal para birimi olan bitcoin, fiziki olarak kullanılmıyor. Kripto paraların en eskisi ve en değerlisi. Günümüzde 1 BTC 46.167 Türk lirası olarak muazzam bir rakama ulaşmayı başardı. Yatırımcıların ilgisini çekerek, farklı alt birimleri ile her geçen gün yatırım imkânı sunuyor. Bitcoin güvenilir siteler tarafından, borsa işlemleri arasında alınıp satılıyor. Geleceğin parası olarak görülen kripto paralar şu an için fiziki olarak alınamıyor. Bunun yerine sanal cüzdan kullanılıyor. Peki bitcoin cüzdanı nasıl alınır?

Bitcoin Cüzdan Nedir?

Sanal cüzdanlar dijital dünyanın her alanında kullanılabiliyor. Kripto para birimleri de sanal cüzdan ile işlem yapmayı sağlıyor. Bitcoin cüzdan farklı yöntemler ile kullanıcının yanında birkaç yöntemle taşınabiliyor.

Bu yöntemler;

  • Mobil bitcoin cüzdan
  • Masaüstü bitcoin cüzdan
  • Fiziki bitcoin cüzdan
  • Online bitcoin cüzdan

Bu cüzdan alternatifleri ile aldığınız bitcoinleri saklayabiliyorsunuz. Elbette bazı cüzdan çeşitleri güvenlik açısından tavsiye edilmiyor. İnternet bağlantısı gerektiren ve bilgisayar endeksli kullanılan bitcoinler, yazılımlar ya da kötü amaçlı siteler tarafından başkasının eline geçebiliyor.

Bitcoin Avantajlı mı?

Birikim ve yatırımınıza göre alacağınız bitcoin size karlılık sağlayacaktır. Değeri hızla artan ve diğer para birimleri gibi bir kuruluşa bağlı olmayan, gelecek vaat eden yatırım araçları arasında. Dünyada kabul görmüş ve ilk yatırımcısını milyoner hale getirmiş olan bu paranın ileride fiziki ortama geçeceği merak konusu. Bitcoin cüzdanınızda biriktirdiğiniz BTC ile bir gün zengin olmanız mümkün. Hiçbir uzmanın kesin yorum yapamadığı BTC, kimisi için risk, kimisi için zekice bir borsa biçimi.

Mobil ve Masaüstü Bitcoin Cüzdan

Telefonunuza indirerek kullanacağınız bu bitcoin cüzdan pek güvenli olmamakla birlikte, birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Masaüstü bitcoin cüzdanı bilgisayarınıza kurmanız dahilinde kullanabiliyorsunuz. Dünyada tercih edilen bir yöntem olsa da risklidir. Bitcoin avcıları tarafından ele geçirilebilir. Cüzdanı indirmeden önce internet ağını keserseniz ve internet kullanmazsanız oldukça güvenli hale gelir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X