ABD Vadeli ETF Listesi Bitcoin’i En Yüksek Seviyeye Yaklaştırıyor

ABD Vadeli ETF Listesi Bitcoin’i En Yüksek Seviyeye Yaklaştırıyor

Bitcoin Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Ömer Dursun
76
bitcoin-etf

Bitcoin’e ETF etkisi damga vurdu. ETF’ler, bir varlığı takip eden ve borsada alınıp satılabilen menkul kıymetlerdir.

Bitcoin, altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve Salı günü tüm zamanların zirvesine çarpıcı bir uzaklıktaydı, çünkü tüccarlar, ilk Bitcoin vadeli işlemlere dayalı ABD borsa yatırım fonunun listelenmesinin kripto para birimlerine yatırım akışını müjdeleyebileceğini düşündü.

Intercontinental Exchange Inc’in sahibi olduğu ProShares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü BITO koduyla listelendi. ProShares ETF 40.88 dolardan açıldı ve son olarak 41.64 dolardan kapandı.

Bitcoin’e ETF etkisi

Analistler, ETF’nin perakende yatırımcılar için kripto para birimlerine erişimi muhtemelen kolaylaştıracağını düşünüyor.

Kripto borsası Bequant’ın Araştırma Başkanı Martha Reyes, “Borsanın algılanan riskine karşı ETF’nin kolaylığını tercih eden yatırımcılardan gelen yatırımları kendine çekebilir” dedi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, listelemenin ardından 63.337,54 dolara dokunarak Nisan ortasından bu yana en yüksek seviyesi ve 64,895,22 dolarlık rekorunun yakınında bulunuyor.

13 yıllık ömrü boyunca volatilitesi ile bilinen Bitcoin, ETF sayesinde emeklilik fonları ve diğer büyük yatırımcılar tarafından yönetilen milyarlarca doları kapsayacağı mesajını verdi ve bu ay yaklaşık %40 arttı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X