Amerika Birleşik Devletleri’nin seçimi hala kararsız olsa da, Bitcoin ( BTC ) büyük bir yükseliş yaşıyor, çünkü BTC fiyatı bugün Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviye olan neredeyse 16.000 $ ‘a ulaştı .

Son günlerde% 7’nin üzerinde kazanç sağlayan Nasdaq gibi diğer varlık sınıfları da iyi gidiyor. Kripto para piyasalarında, Ether ( ETH ) de tırmanmaya başladı ve ETH 445 $ ‘a ulaştı.

Yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinden önceki son haftalık engel yaklaşıyor

BTC / USDT 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Haftalık Bitcoin’in grafiği, 15.800 ila 16.800 dolar arasındaki direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğu için, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılmadan önceki son engeli gösteriyor.

Son haftalarda Bitcoin’in fiyatının şimdiden% 50’den fazla arttığı göz önüne alındığında, tek seferde bir atılım olasılığı yüksek değil.

Birkaç göstergenin önerdiği gibi, ralli artık fazla uzatılmış olabileceğinden, daha fazla devam etmesini beklemek pek olası değil. Başka bir deyişle, tüccarlar kısa bir süre içinde bu kadar büyük bir yükselişten sonra büyük olasılıkla hızlı karlar elde edecekler.

Bu nedenle, haftalık grafiğe göre en olası destek bölgesi 11.600-12.000 $ alanında bulunuyor. Bu bölge, Bitcoin’in fiyatı bu alanda sürekli reddedildiği için, önceki yıllarda bir atılım için çok önemli bir direnç oldu. Bu alanda bir destek / direnç hareketi nispeten sağlıklı olacaktır.

Korku ve Açgözlülük daha önce görülmemiş seviyelere ulaşıyor

Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda aşırı açgözlülük olarak sınıflandırılan ve tüccarları bir düzeltmenin sürpriz olarak gelmemesi gerektiği konusunda uyaran 90 değerini gösteriyor.

Crypto Fear and Greed tarihsel endeksi. Kaynak: Alternative.me

Bu duyarlılık seviyesine en son 2019 yazında ulaşıldı. Bu ralli 3.200 $ ‘dan 13.800 $’ a yükseldi ve sonraki aylarda% 50’den fazla bir düzeltme ile sona erdi.

Bir patlama devam ettirmeye çalışan toplam piyasa değeri

Toplam piyasa değeri kripto para birimi 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Toplam kripto para birimi piyasa değeri, son dönemdeki en yüksek seviye olan 390 milyar doların üzerinde açık bir çıkış gösteriyor.

Bu kırılma, bu grafikte bulunan bir sonraki direnç bölgesi olan 500 milyar dolara doğru yükselmeye devam edecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, böyle bir ralliyi sürdürmek için, kripto para birimlerinin toplam piyasa kapitalizasyonunun 390 milyar doların üzerinde olması gerekiyor, çünkü bu potansiyel olarak daha fazla yükseliş için bir yükseliş desteği / direnç dönüşüne neden olabilir.

Bitcoin tablosunda izlenecek temel seviyeler

BTC / USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in günlük grafiği, BTC fiyatının 16.000 $ ‘dan daha yüksek bir zaman dilimi direnç alanına yaklaştığını gösteriyor.

İzlenecek destek seviyeleri grafikte gösterilmektedir. İlk destek alanı, yatırımcıların kısa vadede göz kulak olması gereken 14.000-14.200 $ arasında bulunuyor.

Günlük grafikte, 12.800 $ – 13.100 $ ve yaklaşık 11.600 $ arasındaki seviyeler, bir düzeltme durumunda potansiyel dip satın alma girişleri için bir tetik noktası olmalıdır (örneğin, 16.000 $ ‘ın üzerine çıkamadıktan sonra).

Sonuç olarak, bu noktada, fiyat çok yılın en yüksek seviyelerinde ve yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi devreye girmeden önce 16.000 $ ‘da kalan yalnızca bir ana direnç seviyesi ile bu noktada yoğun bir şekilde yükseliyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.