Bitcoin Fiyatı Yükseliyor mu?

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor mu?

Bitcoin Haberleri
Mayıs 21, 2020 tarafından koindeks
8
bitcoin-fiyati

20 Mayıs tarihinde yaşanan ve kripto para sektörü tarafından çok konuşulan olay, Satoshi Nakamoto’nun olduğu düşünülen bir cüzdan adresinden yaklaşık olarak 500 bin dolar değerinde olan Bitcoinlerin aktarılması, kripto para sektörü tarafından çok konuşuluyor. Cüzdan adresinin 11 yıllık olduğu biliniyorken cüzdanın kazmış olduğu bir blok üzerinden elde edilen Bitcoin’lerin gönderilmesi işleminin Satoshi Nakamoto tarafından yapılabileceği akıllarda soru ediniyor. Peki, Bitcoin Fiyatı Yükseliyor mu?

Satoshi Bitcoin Satımı mı Yapıyor?

Kripto para sektörü tarafından çok konuşulan ve bilinen bu olaya rağmen orta atılan bazı teorilere göre bu yapılan işlemin Satoshi Nakamoto’ya ait olmadığı söylentisi geziyor.

Yaşanan bu olaya bitcoin fiyatı açısından bakacak olursak, birçok yatırımcı bu olayın fiyata yansıtıldığında beraberinde sert düşüşler getireceğini dile getiriyorken, eldeki verilere bakıldığında o tarihlerde açılmış olan Bitcoin cüzdan adresleri her satış yaptıklarında fiyatın gözle görülebilir şekilde yükseldiğini savunuyorlar. Bitcoin Birch isimli bir kullanıcı paylaşılan istatistiklere baktığımız zaman ciddi anlamda eski zamanlara ait hesaplardan satılan Bitcoinlerin daha yükselişte olduğu görülüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X